Świąteczny nastrój miast

Autor: ek 22.12.2017 Nr: 51/2017
Rozświetlony jarosławski Rynek.
Rozświetlony jarosławski Rynek.

Włodarze miast z naszego terenu dbają, aby świąteczny nastrój zapanował nie tylko w sercach, ale i na ulicach. Sprawdzamy, co zmieni się na terenie poszczególnych miast z naszych powiatów.

Jarosław

W stolicy powiatu jarosławskiego, pojawią się nowe ozdoby. Za 30 tys. zł, jakie Rada Miasta zgodziła się przekazać na ten cel, zakupiono 34 nowe ledowe latarniowce 3D. Jak informuje Iga Kmiecik z Urzędu Miasta Jarosławia, zostaną one rozmieszczone na ul. 3-go Maja i ul. Jana Pawła II. Poza nimi ulice Jarosławia ozdobią dotychczas wykorzystywane ozdoby. Jest to 65 sztuk świetlnych elementów słupowych, kurtyn świetlnych i światełek (będących własnością Gminy Miejskiej Jarosław) wykorzystywanych do dekoracji drzew i choinek, a także 50 sztuk latarniowców rozwieszonych w zeszłorocznych lokalizacjach (ul. Poniatowskiego, ul. Lubelska i Pruchnicka).

– Dodatkową atrakcją są: zakupiona w ubiegłym roku bombka zlokalizowana na płycie Rynku, nowa szopka przed ratuszem, udekorowana studnia, a także napis „Wesołych Świąt” zawieszony na moście przy wjeździe do miasta od strony ronda w Szówsku – mówi I. Kmiecik.

 

Pruchnik

– Corocznie Gmina Pruchnik przygotowuje dekoracje świąteczne na terenie miasta.

W bieżącym roku słupowe elementy świetlne znajdują się wzdłuż ulic Jana Pawła II,

ul. Kańczudzkiej, ul. Ks. Bronisława Markiewicza oraz ul. Św. Floriana – informuje Piotr Dragan z Urzędu Miasta w Pruchniku. Dodatkowe elementy zamontowano także na budynku Galerii pod gontem, na pruchnickim Rynku, na budynku remizy OSP Pruchnik I, budynku Urzędu Miejskiego oraz budynku CKSiT w Pruchniku. Większość elementów pochodzi z lat poprzednich, zakupione zostały jedynie elementy dekorujące Rynek, własnymi

siłami wykonano natomiast ozdobę w postaci herbu oraz elementy słupowe na ul. Jana Pawła

II. Wszystkie ozdoby wykonane są w oszczędnej technologii LED.

 

Radymno

Z informacji, jaką uzyskaliśmy w Urzędzie Miasta w Radymnie wynika, że mieszkańcy miasteczka nie mogą liczyć na ozdobne nowości. Świąteczne akcenty pojawią się w znanych z poprzednich lat miejscach.

 

Przeworsk

Gmina Miejska Przeworsk w tym roku wykorzystała do świątecznej dekoracji używane dotychczas elementy: choinki, bańkę, prezent, fontannę, ozdoby na drzewa i latarnie przy Urzędzie. W ramach rekonstrukcji stelażu słoni – symbolu miasta – pozyskała natomiast na okres świąteczny ich świetlną dekorację. Jest jedyny nowy element związany ze świąteczną iluminacją miasta.

 

Kańczuga

Miasto i Gmina Kańczuga corocznie, w miarę możliwości finansowych, stara się przeznaczyć określone kwoty na zakup dekoracji świątecznych. W tym roku są to iluminacje świąteczne wieszane na latarniach za kwotę 8 tys. zł. Zawisną na ul. Mickiewicza i częściowo na ul. Św. Barbary. W związku z zakupem nowego oświetlenia „wydłużone” zostało oświetlenie na słupach na pozostałych ulicach. Świetlne dekoracje z poprzednich lat przyozdobiły miasto w dotychczasowych miejscach, choćby w samym Rynku.

 

Sieniawa

W Sieniawie na nowe oświetlenie świąteczne również wydatkowano 8 tys. zł. Kwota została przeznaczona na oświetlenie budynku Centrum Kultury Sportu i Rekreacji „Sokół” oraz na dodatkowe iluminacje wieszane na słupach oświetleniowych i nad ulicami. Pojawiły się one na ul. Kopernika i ul. Kościuszki. Ponadto miasto wykorzysta oświetlenie świąteczne z lat ubiegłych, które najbardziej wyeksponowane zostało na Rynku i na drodze wojewódzkiej.

 

Komentarze
Popularne