Opłatek, kolędy i życzenia

Autor: 22.12.2017 Nr: 51/2017
Miejska Wigilia to tradycyjnie już okazja do degustacji świątecznych potraw.
Miejska Wigilia to tradycyjnie już okazja do degustacji świątecznych potraw.

17 grudnia na placu Adama Mickiewicza w Przeworsku odbyła się VII Miejska Wigilia. Choć organizowana jest głównie z myślą o osobach samotnych, gromadzą się na niej wszyscy chętni mieszkańcy, by wspólnie radować się i oczekiwać na narodzenie Chrystusa. Zapach wigilijnych potraw, gwar rozmów i śpiew kolęd unosił się w sercu miasta, a świąteczna atmosfera udzieliła się każdemu.

Przybyłych mieszkańców miasta powitał burmistrz Leszek Kisiel wraz z zastępcą Wojciechem Supersonem składając przeworszczanom świąteczne życzenia. Do tych wraz z modlitwą przyłączyli się proboszczowie przeworskich parafii. Pojawili się także harcerze i harcerki z Kresów, którzy przynieśli mieszkańcom miasta nad Mleczką, jako pierwszemu na Podkarpaciu – Betlejemskie Światło Pokoju.

   Przy śpiewie kolęd zespołów wokalnych z Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku, mieszkańcy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Potem przyszedł czas na degustację wigilijnych potraw, przygotowanych przez przeworskich restauratorów, Akcję Katolicką, miejskie szkoły i przedszkola. Znów królowały pierogi, gołąbki, kapusta z grochem, ciasta, pączki i inne smakołyki.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum