Kolping na drodze po złoto…

Autor: ts 05.01.2018 Nr: 1/2018
Kolping na drodze po złoto…

Tenisiści stołowi PKS-u Kolping FRAC Jarosław zakończyli pierwszą rundę LOTTO Superligi. Podopieczni menedżera Kamila Dziukiewicza są wiceliderami. – To jeszcze nie koniec. Idziemy po złoto! – zapowiada trener jarosławian.


Czarno-pomarańczowi grali bardzo równo i przede wszystkim skutecznie przez ostatnie 11. spotkań. Przegrali zaledwie dwa pojedynki. Błyszczał Ho Yingchao. Chińczyk okazał się liderem z krwi i kości wygrywając wszystkie swoje mecze. – Transfer Yingchao był strzałem w dziesiątkę. Wygrał 12 spotkań nie przegrywając ani razu. To już nie tylko nasz lider, ale gwiazda całej LOTTO Superligi, najsilniejszej ligi w Europie – cieszy się Dziukiewicz. Defensor jest jak na razie najlepszym zawodnikiem ligi. Z 1186 punktami przewodzi w indywidualnym rankingu rozgrywek. Jarosławianie mają już na rozkładzie między innymi: mistrza Polski – Dartom Bogorię, wicemistrza – Unię AZS AWFiS, czy brązowych medalistów z Działdowa. To właśnie do Dekorglassu, Kolping traci dwa punkty w ligowej tabeli. – To dopiero półmetek sezonu. Taka strata to żadna strata. Celem nadrzędnym jest awans do fazy play-off, a później walka o złoto – zapowiada opiekun jarosławian.

Nasz zespół postawił w tym sezonie na rewolucję kadrową. Jak widać taki ruch się opłacił, bo oprócz chińskiego lidera, solidnie prezentują się pozostali: Paul Drinkhall, Tomislav Pucar oraz Patryk Zatówka. To sprawiło, że czarno-pomarańczowi mogą pochwalić się znakomitą passą dziewięciu zwycięstw z rzędu.  Druga runda rozpocznie się w drugiej połowie stycznia.

 

Tabela po I rundzie:

 1. Dekorglass Działdowo                               26 pkt

  2. Kolping Frac Jarosław                               24 pkt

  3. Fibrain AZS Politechnika Rzeszów                         23 pkt

  4. Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki                   21 pkt

  5. Spójnia Warszawa                                     21 pkt

  6. Palmiarnia Zielona Góra                             16 pkt

  7. Morliny Ostróda                                        13 pkt

  8. Unia-AZS AWFiS Gdańsk                                    12 pkt

  9. Warta Kostrzyn nad Odrą                          12 pkt

 10. 3S Polonia Bytom                                     12 pkt

 11. Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz                  11 pkt

 12. Dojlidy Wschodzący Białystok                    7 pkt

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum