„Terytorialsi mają pomoc we krwi”

Autor: bk 12.01.2018 Nr: 2/2018
3 PBOT
3 PBOT

Pod takim hasłem zorganizowano drugą już zbiórkę krwi, w której udział wzięli żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego, wśród których byli także „terytorialni” z naszego powiatu.

Ponad 115 żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego oddało honorowo krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie oraz w oddziałach terenowych w Dębicy i Leżajsku.

Zbiórka krwi będzie odbywać się na terenie Podkarpacia cyklicznie, aby pokazać, że pomoc innym niesiona przez żołnierzy brygady to część naszej misji i służby – zapowiadał w ubiegłym roku płk dypl. Arkadiusz Mikołajczyk, dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

   Dotrzymując słowa, w grudniu, w trzech podkarpackich, miastach żołnierze ustawili się w kolejkach, aby podzielić się bezcennym płynem.

Jak podkreśla por. Witold Sura z 3. PBOT wszyscy, którzy zdecydowali się na udział w akcji zgodnie z jej przesłaniem postanowili udowodnić, że pomoc mają we krwi.

   Dzięki akcji do rezerw rzeszowskiego Centrum Krwiodawstwa jednego dnia trafiło ponad 51 litrów krwi. Łącznie żołnierze nowopowstałej brygady w dwóch akcjach, w ubiegłym roku, zebrali ponad 106 litrów krwi.

   Wśród żołnierzy, którzy oddali krew znaleźli się także „terytorialni” z Jarosławia i całego powiatu jarosławskiego.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum