Na koniec po angielsku

Autor: 12.01.2018 Nr: 2/2018
„Poznajmy się – dzień angielski”.
„Poznajmy się – dzień angielski”.

W Szkole Podstawowej nr 2 w Przeworsku tuż przed świętami odbyło się ostatnie ze spotkań w ramach projektu „Otwarte wrota” – „Poznajmy się – dzień angielski”, realizowanego przez Stowarzyszenie Sympatyków Szkoły Podstawowej nr 2 w Przeworsku. Kilka dni wcześniej w przeworskim ratuszu rozstrzygnięty został Powiatowy Konkurs Origami „Nadchodzi czas kolędowania – ozdoba choinkowa” ogłoszony w ramach tegoż projektu.

Sztuka origami pochodząca z Dalekiego Wschodu doskonale komponowała się w projekcie Stowarzyszenia z dniem chińskim, wietnamskim czy warsztatami origami. W konkursie na bożonarodzeniową ozdobę przygotowaną w technice origami, który do łatwych nie należał, wzięło udział 41 uczestników, a ich prace były oceniane w czterech kategoriach. W kat. szkół podstawowych I m-ce zajęła Magdalena Lepa z SP nr 2 w Przeworsku, II m-ce Julia Panek z SP nr 2 w Przeworsku i III m-ce Izabela Majkut z SP w Laszczynach. Wyróżnienia zdobyły: Julia Lech i Zuzanna Cedzidło z SP nr 2. W kat. gimnazjum, I m-ce zajęła Barbara Rojek, a II m-ce Oliwia Dryniak – obie z Gimnazjum nr 1 w Przeworsku.

W kat. szkół średnich laureatkami zostały uczennice ZSZ w Przeworsku: I m-ce zajęła Anna Filar, II m-ce Amanda Zięba, III m-ce Karolina Łączkowska, a wyróżnienie Sara Wojtowicz. W kat. osób dorosłych, I m-ce zdobyła Zofia Nowak, II m-ce Agnieszka Podłęcka i wyróżnienie Bogumiła Jarosz.

   Dzień angielski zakończył realizację ciekawego projektu przeworskiej „Dwójki”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IVa, IVd, Va i VIIc – a program artystyczny przygotowały nauczycielki j. angielskiego Małgorzata Kolczak i Alicja Nowinowska. Tematem przewodnim był zwyczaj przygotowywania i picia herbaty, tzw. five o’clock. Po degustacji herbatki „po angielsku” – bardzo mocnego naparu herbacianego z mlekiem, nadszedł czas na poznanie tradycji i zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia obchodzonych na Wyspach Brytyjskich. Na koniec wszyscy zaśpiewali znane piosenki świąteczne „We wish you a Merry Christmas”, „Last Christmas” i „Snow is falling”.

Komentarze
Popularne