Ku chwale Nowonarodzonego

Autor: 12.01.2018 Nr: 2/2018
Ku chwale Nowonarodzonego

Po raz pierwszy w Gniewczynie Łańcuckiej (gm. Tryńcza) i Rozborzu (gm. Przeworsk) i po raz drugi w Adamówce. Piękne, barwne orszaki pojawiły się na ulicach wsi, pokazując wszem radość płynącą z Objawienia Pańskiego. Tym roku orszaki odbywały się pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”.

Adamówka

Organizatorem II Orszaku była Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Adamówce przy współpracy z Urzędem Gminy, proboszczami parafii: Krasne, Cieplice i  Majdan Sieniawski, sołtysami wsi oraz ze szkołami i przedszkolami z terenu Gminy Adamówka. Orszak Europejski reprezentowali uczniowie SP w Adamówce wraz z grupą strażaków z Krasnego. Orszak Azjatycki uczniowie z SP w Majdanie Sieniawskim i grupa ojcowska, Afrykański – uczniowie z SP w Cieplicach wraz ze strażakami z Cieplic. Legion Rzymski otaczający Maryję oraz chóry anielskie reprezentowali uczniowie z Adamówki, natomiast sceny biblijne odegrali mieszkańcy Adamówki i Majdanu Sieniawskiego. Orszak zakończył się złożeniem pokłonu Nowonarodzonemu Jezusowi przy szopce. Następnie odbył się koncert kolęd.

 

Gniewczyna Łańcucka i Tryniecka

Społeczność gminy Tryńcza przeszła w barwnym orszaku z Mędrcami do Betlejem, aby dać świadectwo, że zbawiciel się narodził i wyznać wiarę w niego. W barwnych strojach ludowych, pasterskich i galowych uczestnicy przeszli główną ulicą z Gniewczyny Trynieckiej aż do kościoła parafialnego. W przemarszu do wspólnego kolędowania zaprosiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Tryńczy oraz Młodzieżowy Zespół Wokalny działający przy parafii Gniewczyna. Organizatorem orszaku była szkoła i parafia w Gniewczynie oraz Wójt Gminy Tryńcza.

 

Rozbórz

Organizatorem Orszaku był Wójt Gminy Przeworsk oraz Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku we współpracy z parafią w Rozborzu, szkołami z Chałupek, Mirocina, Rozborza i Ujeznej oraz lokalną społecznością. Kolorowe Orszaki wyruszyły z trzech różnych kierunków. Jako pierwszy Orszak z Mirocina wraz z królem Baltazarem. Obok Maryi z Józefem podążali członkowie Grupy Teatralno-Kolędniczej z Mirocina w strojach jasełkowych. W asyście Gminnej Orkiestry Dętej ze Świętoniowej oraz Oddziału Turków z Rozborza wyruszył Orszak z Chałupek, prowadzony przez króla Kacpra. Za nim prowadzony przez gwiazdora Orszak z Ujeznej z Królem Melchiorem wraz z Grupą Kolędniczą z Ujeznej. W orszaku podążali również Aniołowie, pastuszkowie, dwórki i rycerze. Wszyscy przed szopką oddali pokłon małemu Zbawicielowi i złożyli dary, a Grupa Teatralno-Kolędnicza z Mirocina przedstawiła jasełka.

Komentarze
Popularne
Komentowane