Nowy ultrasonograf w COM

Autor: ek 12.01.2018 Nr: 2/2018

Dzięki dotacji uzyskanej z Gminy Laszki Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu wzbogaciło się o nowy przenośny aparat USG LOGIQ serii E.

Decyzją Wójta Gminy Laszki Stanisława Gonciarza oraz Rady Gminy Laszki mieszkańcy powiatu jarosławskiego zyskali możliwość diagnozowania w oparciu o sprzęt najnowszej generacji. USG będzie służyć przede wszystkim do wykonywania badań mieszkańcom gminy, którzy nie będą musieli jeździć do Jarosławia.

   Łączny koszt zakupionego aparatu to 84 tys. zł. Urządzenie ma mocną konstrukcję i jest niewielkich rozmiarów, ale mimo małych gabarytów jest wyposażone w duży, łatwy w użyciu kolorowy ekran o wysokiej rozdzielczości. Gotowe ustawienia dla konkretnych części ciała oraz możliwość wyświetlania jedynie tych funkcji, które są w użyciu umożliwiają skupienie się na pacjencie, a nie na panelu sterowania. Wymienione parametry umożliwiają precyzyjną diagnostykę, a mobilność sprzętu pozwala na wykorzystanie go w każdym miejscu powiatu.

– To cenny gest ze strony Wójta i Rady Gminy Laszki. COM w Jarosławiu zmienia się w sposób widoczny dla każdego, a wsparcie naszych działań ze strony okolicznych gmin, dla mieszkańców których świadczymy usługi, jest szczególnie ważne – mówi Stanisław Krasny, dyrektor COM w Jarosławiu. – Mamy nadzieję, że uda nam się nawiązać podobną współprace z pozostałymi Wójtami naszego powiatu – dodaje.

Komentarze
Popularne
Komentowane