Nagrodzeni za film o Jarosławiu

Autor: ek 12.01.2018 Nr: 2/2018
Nagrodzeni za film o Jarosławiu

Piotr Brzyski i Marcelin Tutka zajęli III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Zabytkomania 2017” za film ukazujący piękno jarosławskich kamienic.

Film „Czar Kamienic Jarosławia” nakręcony został przez dwóch uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu – Piotra Brzyskiego i Marcelina Tutkę. Ekranizacja stworzona na potrzebę współzawodnictwa wzięła udział w Ogólnopolskim konkursie „Zabytkomania 2017”, gdzie zdobyła III miejsce przyznane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Narodowy Instytut Dziedzictwa.

   Uroczysta Gala Rozdania Nagród odbyła się 15 grudnia w kinie Iluzjon w Warszawie. Uświetnił ją film „Mój Vincent”, nagrodzony na Festiwalu w Berlinie, a także nominowany do tegorocznych Oscarów. Po zakończeniu Gali uczniowie zostali zaproszeni na uroczystą kolację, podczas której mogli wymienić się doświadczeniami związanymi z realizacją powstania filmu z finalistami konkursu. Oprócz prestiżowego miejsca w finale konkursu młodzieńcy otrzymali również kamery cyfrowe, dzięki którym nadal będą mogli rozwijać i doskonalić swoje pasje.

   Film konkursowy „Czar Kamienic Jarosławia” powstał pod kierunkiem Artura Tutki, nauczyciela przedmiotów zawodowych w ZSTiO w Jarosławiu.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum