Nowy dyrektor muzeum

Autor: bk 12.01.2018 Nr: 2/2018

Muzeum Kamienica Orsettich w Jarosławiu ma nowego dyrektora. Został nim Łukasz Zagrobelny, wyłoniony podczas konkursu zorganizowanego pod koniec ubiegłego roku. Nowy Dyrektor był wcześniej pracownikiem Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, jest także prezesem Stowarzyszenia „Młody Mołodycz”.

Wybór nowego dyrektora, prowadzonego przez Powiat Jarosławski, Muzeum Kamienica Orsettich w Jarosławiu był następstwem końca umowy dotychczasowego Dyrektora. Jarosław Orłowski pełnił tę funkcję przez 15 lat od 2002 r. Pod koniec 2017 r. czas jego kierowania placówką dobiegł końca.

   Do ogłoszonego konkursu na stanowisko dyrektora Muzeum zgłosiło się 5 kandydatów, 3 z nich spełniło wymogi formalne. Spośród pozostałej trójki komisja konkursowa wyłoniła kandydaturę Łukasza Zagrobelnego. Z tą decyzją zgodził się Zarząd Powiatu Jarosławskiego.

   Ł. Zagrobelny do tej pory był pracownikiem Starostwa Powiatowego w Jarosławiu (Wydziału Promocji i Rozwoju). Od lat działa również w Stowarzyszeniu „Młody Mołodycz”, którego jest prezesem. Stowarzyszenie, którego działalność ma na celu m.in. utrwalanie dziedzictwa kulturowego, wydaje „Kalendarz wielokulturowy” prowadzi także „Wirtualną Izbę Pamięci”. Warto dodać, że w 2017 r. stowarzyszenie zostało uhonorowane przez Zarząd Województwa Podkarpackiego nagrodą „NGO Wysokich Lotów” dla najlepszej organizacji pozarządowej.

   Ł. Zagrobelny ma wyższe wykształcenie techniczne, ukończył także studia podyplomowe z zakresu zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz szkołę liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

   Nowy Dyrektor objął kierownictwo w muzeum na początku obecnego roku.

Komentarze
Popularne
Komentowane