SP ZOZ w „Złotej setce”

Autor: 12.01.2018 Nr: 2/2018

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Przeworsku znalazł się w „Złotej setce” w Rankingu Szpitali 2017 „Bezpieczny Szpital Przyszłości”, jako jedyny szpital powiatowy w województwie podkarpackim, zajmując 98 miejsce. W bieżącym roku szpital najwięcej punktów otrzymał w obszarze: diagnostyka, blok operacyjny i jakość usług.

Placówka bierze udział w rankingu od 2004 r., a od 2011 zajmuje miejsce w pierwszej setce.

Wyniki rankingu ogłaszane są co roku przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia oraz Dziennik „Rzeczpospolita”. Na listę 100 najlepszych trafiają placówki, które uzyskały najwięcej punktów w ocenie zarządzania, infrastruktury szpitala, stanu budynków, funkcjonowania ekonomicznego oraz sposobu sprawowania opieki nad pacjentami.

   SP ZOZ w Przeworsku świadczy usługi medyczne głównie dla pacjentów z powiatu przeworskiego oraz powiatów ościennych w zakresie lecznictwa szpitalnego, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, rehabilitacji leczniczej, podstawowej opieki zdrowotnej oraz profilaktycznych programów zdrowotnych. Rocznie na 12 oddziałach hospitalizowanych jest ponad 14,5 tys. pacjentów. Łącznie zatrudnionych jest tutaj 653 pracowników.

Jak podkreśla Dyrekcja szpitala, jakość udzielanych świadczeń zdrowotnych jest dla SP ZOZ w Przeworsku zagadnieniem priorytetowym, ponieważ wpływa na przebieg i skuteczność leczenia, bezpieczeństwo i zadowolenie pacjenta z pobytu w Szpitalu.

Oprócz przeworskiej lecznicy wśród podkarpackich szpitali na 2 miejscu w rankingu znalazła się rzeszowska Pro-Familia.

 

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum