Śmierć, przemijanie, samotność, pustka

Autor: ek 26.01.2018 Nr: 4/2018
Śmierć, przemijanie, samotność, pustka

W piątek, 19 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu odbył się wernisaż Rafała Fieka. Wydarzenie zgromadziło miłośników sztuki.

–Największą inspiracją jest dla mnie śmierć, przemijanie, rozkład, pustka i samotność, dlatego tematyka moich prac kręci się głównie wokół tych motywów. W rysunku najważniejsza jest dla mnie forma, faktura i swego rodzaju nastrój czy klimat. Sama treść jest dla mnie nie istotna i bez znaczenia, bo sam nigdy nie wiem co rysuję. Wizje przychodzą spontanicznie – mówi młody artysta Rafał Fiek, amator, samouk i rysownik, którego wystawę prac można podziwiać w Małej Galerii MOK.

    Prezentowana ekspozycja zawiera dorobek artysty powstały na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Prace wykonane są jedną z trudniejszych technik, jaką jest ołówek. Inspiracją powstania tych dzieł była twórczość Zdzisława Beksińskiego oraz H.R. Gigera.

– Niewykluczone, że to właśnie oni pomogli obrać mi kierunek, w jakim chciałbym iść i zacząć to wszystko – mówi dwudziestoczteroletni przemyślanin Rafał Fiek.

Komentarze
Popularne
Komentowane