Dwóch kandydatów na radnego

Autor: bk 26.01.2018 Nr: 4/2018
Za kilka tygodni Rada Miejska w Pruchniku znów obradowała będzie w pełnym składzie.
Za kilka tygodni Rada Miejska w Pruchniku znów obradowała będzie w pełnym składzie.
Fot. UM

Mieszkańcy Jodłówki ponownie wybiorą swojego przedstawiciela do Rady Miejskiej w Pruchniku. O mandat ubiegać się będzie 2 kandydatów: Jan Pieszko oraz Kazimierz Buryło.

Na niedzielę, 18 lutego ustalono termin głosowania w wyborach uzupełniających Rady Miejskiej w Pruchniku. Wtedy do urn udadzą się mieszkańcy Jodłówki (okręg nr 3), którzy po śmierci dotychczasowego radnego Zbigniewa Zająca, ponownie będą wybierać swojego radnego.

   O wygaśnięciu mandatu zmarłego radnego zdecydował komisarz wyborczy Marek Biliński jeszcze w listopadzie ubr. Od tamtej pory trwała procedura związana z organizacją wyborów uzupełniających, a Rada Miejska pracowała w niepełnym składzie.

   Dziś wiemy już, że w określonym przepisami czasie zgłoszone zostały dwa komitety wyborcze: Komitet Wyborczy Wyborców Bądźmy Razem oraz Komitet Wyborczy Wyborców Pawica Ziemi Pruchnickiej.

   Dwóch jest także kandydatów, którzy ubiegają się o mandat radnego: jest to 60-letni Jan Pieszko oraz 29-letni Kazimierz Buryło.

   O tym, który z kandydatów w tym roku pełnił będzie funkcję przedstawiciela Jodłówki w Radzie, zdecydują mieszkańcy, którzy głosować będą w godz. między 7.00 a 21.00 w trzecią niedzielę lutego.

   Nowy radny będzie miał kilka miesięcy na zadbanie o swoją miejscowość i decydowanie o sprawach ważnych dla miasta i gminy. Jesienią tego roku odbywać się będą bowiem wybory samorządowe rozpoczynające kolejną kadencję władz. Wraz z końcem obecnej kadencji wygaśnie też mandat radnego, który wybrany zostanie w lutym. Oczywiście, podobnie jak pozostali radni, będzie mógł on ubiegać się o ponowny wybór w jesieni.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum