Tysiąc nowych książek dla uczniów

Autor: bk 26.01.2018 Nr: 4/2018
Tysiąc nowych książek dla uczniów

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Pawłosiowie może pochwalić się nie lada sukcesem. Jej uczniowie wywalczyli miejsce wśród 10 szkół w Polsce, które otrzymały tysiąc książek od sieci sklepów Empik.

Ciężarówka pełna wymarzonych książek dotarła do Pawłosiowa w poniedziałek, 15 stycznia.

To wygrana w konkursie „Tysiąc powodów by czytać” zorganizowanym przez sieć Empik, którego celem była popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych.

   O wzbogacenie biblioteki szkoły powalczyli sami uczniowie. Stworzyli oni scenkę ilustrująca okładkę książki „Ogród oleandrów” Rosy Ventrella, która zaciekawiła młodych czytelników ponieważ w niezwykle interesujący i barwny sposób pokazała charakter 4 odmiennych, silnych kobiet.

   Interpretacja uczniów z Pawłosiowa uzyskała blisko 25 tys. głosów i znalazła się wśród dziesięciu wyróżnionych szkół w Polsce. Warto podkreślić, że do ubiegłorocznej edycji konkursu (w której udział brali uczniowie z Pawłosiowa) zgłosiło się blisko 500 szkół z całego kraju. Łącznie w internetowym głosowaniu oddano na nie ok. 530 tys. głosów, mimo iż głosowanie trwało tylko 3 tygodnie.

Komentarze
Popularne
Komentowane