Udany początek Kolpinga

Autor: ts 26.01.2018 Nr: 4/2018

Udanie nowy rok rozpoczęli tenisiści stołowi jarosławskiego Kolpinga. Młodzież wróciła z Grand Prix Podkarpacia z dwoma medalami, a zespół rezerw umocnił się na pozycji lidera drugiej ligi.

Tym razem Grand Prix Podkarpacia zorganizowano w Stalowej Woli. Bezkonkurencyjny okazał się Szymon Brud. Wychowanek PKS-u jak burza przeszedł turniej główny. Pierwszego seta stracił dopiero w półfinale i była to jedyna partia, którą oddał. W finale zmierzył się z klubowym kolegą – Dawidem Szczygłem. Ostatnie spotkanie padło łupem Bruda, który pewnie wygrał 3:0. Szczygieł ostatecznie zajął 3. miejsce. Na 9 miejscu był Szymon Flaumenhaft, a na 17. Alan Zieliński. Wśród dziewcząt, najlepiej z ekipy czarno-pomarańczowych, zaprezentowała się Dagmara Kłak, która odpadła w ćwierćfinale z Emilią Skibą (0:3). W końcowym rozrachunku zajęła 4. miejsce  w Stalowej Woli. 7. miejsce zajęła Kinga Hawro, 15. była Natalia Maciałek, a Paulina Maciałek uplasowała się na 21. pozycji.  Kolping nie tylko indywidualnie święci triumfy. Drużynowo, drugi zespół PKS-u umocnił się na pozycji lidera II Ligi. Do zwycięstwa z Karpatami Krosno 8:2 poprowadził Piotr Cyrnek, który wygrał dwie gry pojedyncze oraz jedną podwójną.