Jasełka i kolędy

Autor: 02.02.2018 Nr: 5/2018
Ludowy Zespół Śpiewaczy „Dolanie” – zdobywcy Grand Prix.
Ludowy Zespół Śpiewaczy „Dolanie” – zdobywcy Grand Prix.
Fot. MOK

20 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku odbył się XXIII Przegląd „Godnie Święta”, w którym udział wzięli duzi i mali mieszkańcy powiatu przeworskiego.

Przegląd jest wieloletnią już tradycją prezentowania zwyczajów i obrzędów związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Ma na celu również popularyzację śpiewania regionalnych kolęd i pastorałek oraz wspólnego kolędowania.

Artyści corocznie prezentują się na scenie w jednej z form, wśród których znajdują się: Jasełka, Grupa Kolędnicza i Kolędy i Pastorałki.

   Jury konkursowe obejrzało 16 prezentacji scenicznych w trzech kategoriach. Zdobywcą nagrody Grand Prix został w tym roku Ludowy Zespół Śpiewaczy „Dolanie” z Gniewczyny Trynieckiej. Pozostałe nagrody przeglądu otrzymali: Grupa kolędnicza z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Przeworsku; Jasełka Grupy Misie z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Przeworsku; Marcelina Osikowska i Antonina Osikowska ze Szkoły Podstawowej w Białobokach, Lena Laska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przeworsku, Ola Uchman ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Przeworsku i ZHP, Marcelina Cieślak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przeworsku.

   Wyróżnienia otrzymali: Grupa Międzyszkolna z 7B i ZHP Szkoły Podstawowej nr 1, nr 3 oraz ZHP w Przeworsku, Antonina Jakielaszek z Miejsko-Gminnego Przedszkola w Kańczudze, Michalina Szczygieł z SP nr 2 w Przeworsku i Zofia Flak z SP w Chałupkach.

 

Komentarze
Popularne