Hala oddana do użytku

Autor: 02.02.2018 Nr: 5/2018
Występ dzieci i młodzieży szkolnej w nowo oddanej hali.
Występ dzieci i młodzieży szkolnej w nowo oddanej hali.

19 stycznia do użytku została przekazana nowoczesna hala sportowa przy Szkole Podstawowej im. Św. Jana Kantego w Łopuszce Wielkiej, która powstała dzięki zaangażowaniu władz samorządowych oraz przedstawicieli lokalnego środowiska. Na ten uroczysty dzień czekała cała szkoła. Od chwili rozpoczęcia prac uczniowie codziennie doglądali jak wznoszą się mury, a wraz z nimi spełniają marzenia o miejscu, gdzie będą mogli realizować swoje sportowe pasje.

W uroczystości oddania hali do użytku udział wzięło wielu gości, m.in. członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Lucjan Kuźniar, wicekurator Oświaty Stanisław Fundakowski, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Tomasz Bury, wicestarosta Janusz Owsiak, burmistrz Jacek Sołek wraz z pracownikami Urzędu, przedstawiciele wykonawcy, radni Rady Miejskiej i Powiatu Przeworskiego, sołtysi, dyrektorzy szkół, społeczność szkoły w Łopuszce Wielkiej wraz z dyrektorem Lucyną Ziębą oraz sympatycy placówki.

  Nowo wybudowany obiekt poświęcił ks. dziekan dr Wojciech Pac w asyście ks. proboszcza parafii Łopuszka Wielka Tadeusza Drzymoty i innych duchownych. Hala powstała w ciągu 15 miesięcy od rozpoczęcia robót ziemnych jesienią 2016 r. do zakończenia wraz z wyposażeniem. Jest nowoczesnym obiektem, o powierzchni użytkowej 984 m² i spełnia wszelkie standardy bezpieczeństwa. Posiada szatnie, natryski, toalety, salę fitness, pomieszczenia dla nauczycieli i zaplecze. Teren wokół niej został zagospodarowany zielenią. Łączny koszt budowy wyniósł 2,8 mln zł. Na tę inwestycję Miasto i Gmina Kańczuga otrzymała  dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości blisko 1 mln zł.

Przekazujemy ten obiekt dla potrzeb uczniów szkoły w Łopuszce Wielkiej i dla

lokalnej społeczności, która chce rozwijać zainteresowania sportowe – mówił burmistrz Kańczugi Jacek Sołek. – Niech w tej hali rozwijają się talenty na poziomie krajowym i  międzynarodowym na miarę Katarzyny Wiśniowskiej, rodaczki  z Łopuszki Wielkiej, która czterokrotnie była mistrzynią świata i dziewięciokrotnie zdobywała medale w mistrzostwach świata w łucznictwie, w 1955 r. w Helsinkach została rekordzistką świata.

   Historyczny dla szkoły dzień uświetniły występy artystyczne Orkiestry Dętej z Łopuszki Wielkiej, dzieci i młodzieży szkolnej oraz zaproszonych gości – tancerzy ze Szkoły Tańca Aksel w Rzeszowie oraz grupy gimnastycznej UKS Akrobata z Łańcuta.

 

Komentarze
Popularne