Kierowca tico był pijany

Autor: 02.02.2018 Nr: 5/2018
Właściciel i prawdopodobnie kierowca samochodu w chwili wypadku był pijany.
Właściciel i prawdopodobnie kierowca samochodu w chwili wypadku był pijany.

Są już znane pierwsze wyniki badań w sprawie tragicznego wypadku w Tryńczy. Jak ujawniła Prokuratura Okręgowa w Przemyślu, dwóch mężczyzn, których ciała znajdowały się w aucie wyłowionym 29 grudnia ub. roku z Wisłoka było nietrzeźwych.

Jak poinformowała Marta Pętkowska z Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, 24-latek który był właścicielem auta i prawdopodobnie kierowcą, miał w organizmie 1,81 promila alkoholu, natomiast 27-letni pasażer 1,84 promila. Trzy nastolatki, które były pasażerkami, były trzeźwe. Badania wykonano w Katedrze i Zakładzie Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Nie są jeszcze znane wyniki badań na obecność środków odurzających, na te trzeba będzie poczekać jeszcze około 2 tygodnie.

   Śledztwo w kierunku spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym wszczęła Prokuratura Okręgowa w Przemyślu. Dotąd śledczy brali pod uwagę wersję, że samochód wpadł w poślizg, który miał być spowodowany warunkami atmosferycznymi, nadmierną prędkością i nie wykluczone, że stanem technicznym. Ostatnie ustalenia wskazują, że wpływ mógł mieć także stan kierowcy. Wkrótce znana będzie ekspertyza biegłego ds. ruchu drogowego, wskazująca na okoliczności wypadku.

 

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum