Kierowca tico był pijany

Autor: 02.02.2018 Nr: 5/2018
Właściciel i prawdopodobnie kierowca samochodu w chwili wypadku był pijany.
Właściciel i prawdopodobnie kierowca samochodu w chwili wypadku był pijany.

Są już znane pierwsze wyniki badań w sprawie tragicznego wypadku w Tryńczy. Jak ujawniła Prokuratura Okręgowa w Przemyślu, dwóch mężczyzn, których ciała znajdowały się w aucie wyłowionym 29 grudnia ub. roku z Wisłoka było nietrzeźwych.

Jak poinformowała Marta Pętkowska z Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, 24-latek który był właścicielem auta i prawdopodobnie kierowcą, miał w organizmie 1,81 promila alkoholu, natomiast 27-letni pasażer 1,84 promila. Trzy nastolatki, które były pasażerkami, były trzeźwe. Badania wykonano w Katedrze i Zakładzie Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Nie są jeszcze znane wyniki badań na obecność środków odurzających, na te trzeba będzie poczekać jeszcze około 2 tygodnie.

   Śledztwo w kierunku spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym wszczęła Prokuratura Okręgowa w Przemyślu. Dotąd śledczy brali pod uwagę wersję, że samochód wpadł w poślizg, który miał być spowodowany warunkami atmosferycznymi, nadmierną prędkością i nie wykluczone, że stanem technicznym. Ostatnie ustalenia wskazują, że wpływ mógł mieć także stan kierowcy. Wkrótce znana będzie ekspertyza biegłego ds. ruchu drogowego, wskazująca na okoliczności wypadku.

 

Komentarze
Popularne