Rozbrzmiewały kolędy

Autor: 02.02.2018 Nr: 5/2018
Zespół Kurde Babki i Przyjaciele z Czerwonej Woli.
Zespół Kurde Babki i Przyjaciele z Czerwonej Woli.

21 stycznia Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół” w Sieniawie jak co roku gościło w swoich progach kolędników, którzy zaprezentowali inscenizacje jasełkowe, śpiewali radosne kolędy oraz składali życzenia noworoczne.

Coroczny przegląd grup kolędniczych jest najlepszym przykładem na to, że tradycja kolędowania jest wciąż żywa i chętnie kontynuowana. W tym roku na scenie „Sokoła” zaprezentowało się 8 grup kolędniczych z terenu miasta i gminy: Koła Gospodyń Wiejskich z Paluch, Dobrej, Dybkowa i Rudki, zespół Piganeczki oraz Kurde Babki i Przyjaciele z Czerwonej Woli.

KGW z Wylewy zabłysnęło pełnym humoru przedstawieniem jasełkowym pt. „A Lucek wam pokaże”, natomiast członkowie Stowarzyszenia „Aktywni w Sieniawie” –  przygotowali program słowno-muzyczny pt. „Nie było miejsca”. Śpiewakom akompaniowali: Celina Szczęch, Klaudia Buniowska, Kamil Szwarczak, Konrad Wermiński, Leonard Wermiński oraz Krzysztof Groch z zespołem.

   Do wspólnego śpiewania tradycyjnych kolęd i pastorałek, ale także współczesnych utworów, przyłączyli się mieszkańcy i goście zgromadzeni w sali „Sokoła”.

 

Komentarze
Popularne