Studenci PWSTE pomagają bezdomnym zwierzętom

Autor: ek 02.02.2018 Nr: 5/2018
Studenci PWSTE pomagają bezdomnym zwierzętom
Fot. PWSTE

W dniu 19 stycznia odbył się I etap akcji charytatywnej na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Delegacja PWSTE w Jarosławiu podczas wizyty w Orzechowcach przekazała zebrane artykuły.

– Akcja rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku i potrwa do 15 marca 2018 roku. Prowadzona jest na terenie Kampusu Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu i wybranych sklepów, którym jesteśmy wdzięczni za pomoc – mówi Magdalena Bojarska, rzecznik prasowy i Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej PWSTE w Jarosławiu.

Celem inicjatywy jest udzielenie pomocy rzeczowej dla zwierzaków znajdujących się w schronisku.

– Do oznaczonych kartonów ciągle zbieramy karmę suchą i mokrą dla psów i kotów, a także zabawki, smycze, obroże, szelki, miski oraz żwirek dla kotów, koce i ręczniki – wylicza M. Bojarska.  

Organizatorami tego przedsięwzięcia są studenci II roku kierunku zarządzanie i członkowie Studenckiego Koła Naukowego „FOCUS” działającego w Instytucie Ekonomii i Zarządzania we współpracy z Działem Współpracy Międzynarodowej PWSTE w Jarosławiu i studentami z zagranicy przebywającymi w naszej Uczelni w ramach programu Erasmus+.

– Ofiarodawcy, czyli mieszkańcy Jarosławia i okolic oraz wykładowcy i studenci naszej Uczelni udowodnili, że nie jest im obojętny los bezdomnych zwierząt. Zbiórka trwa nadal i prowadzona jest na terenie Kampusu PWSTE w Jarosławiu oraz w kilku sklepach, którym serdecznie dziękujemy za pomoc. Podobnie, jak osobom prywatnym, które robiąc zakupy, napełniają wyznaczone kosze artykułami dla zwierząt – kontynuuje M. Bojarska.

   W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach obecnie znajduje się ok. 200 zwierząt. Są to przeważnie ofiary wypadków, wycieńczenia spowodowanego samotną tułaczką po mieście czy zaniedbań z winy poprzednich właścicieli. Istnieją rozmaite sposoby na wspieranie schroniskowych pensjonariuszy, od zapewnienia domu tymczasowego, przez udzielanie pomocy finansowej oraz rzeczowej po wolontariat polegający m.in. na poświęcaniu własnego czasu poprzez adopcję wirtualną. Szczegóły dostępne są na stronie: http://www.schroniskoorzechowce.pl

   W akcji uczestniczą: Sieć sklepów „Społem” PSS (w tym „GAMA”)w Jarosławiu, Sklep „Zoo-Hobby” ELŻBIETA BOŻEK, Delikatesy Centrum w Jarosławiu (ul. Pruchnicka) oraz Supermarket Aljan w Jarosławiu (ul. Pruchnicka).

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum