„Pejzaże” Mirosława Karapyty

Autor: ek 02.02.2018 Nr: 5/2018
„Pejzaże” Mirosława Karapyty

W piątek, 26 stycznia w Galerii „Rynek 6” Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu odbył się wernisaż Mirosława Witolda Karapyty.

„Pejzaże” to tytuł najnowszej wystawy Mirosława Witolda Karapyty, obejmująca dorobek twórczy powstały na przestrzeni ostatnich miesięcy. Mimo długiej przerwy w malarstwie, artysta posiada na swoim koncie wiele wystaw krajowych, jak i zagranicznych. Jeszcze nie tak dawno jego pastele, jak i akwarele mogliśmy podziwiać w Galerii u Attavantich. Tym razem prezentowana ekspozycja zawiera jedynie obrazy malarskie.

   M. Karapyta nie chce sam komentować swoich dzieł. Odbiór swoich prac pozostawia oglądającym. Z kolei na temat malarstwa artysty chętnie wypowiadają się zarówno artyści, jak i historycy sztuki.

– Malarstwo Mirosława Karapyty rozumiem jako odnajdywanie piękna w otoczeniu. Solidny, akademicki warsztat wzbogacony impresjonistyczną wrażliwością na kolor i światło czyni jego obrazy ucieczką w świat subtelnych odczuć uwypuklających osobiste relacje z rzeczywistością. Artysta kreuje swoją sztuką przestrzenie własnej percepcji realnego świata natury, zabytków czy człowieka – mówi o artyście Tomasz Kisiel, historyk sztuki.

   Wydarzenie zgromadziło środowisko artystyczne, przedstawicieli władz, ludzi nauki, kultury i sztuki z całego regionu.

Komentarze
Popularne
Komentowane