„Jedenastka” znowu najlepsza

Autor: ts 02.02.2018 Nr: 5/2018
„Jedenastka” znowu najlepsza

PIŁKA NOŻNA: Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Jarosławiu wygrali jubileuszowy XX Halowy Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi i 15 Turniej o Puchar Przechodni „Śladami Bogdana Zająca”.


Impreza od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży jarosławskich szkół. Od 2004 roku wspiera ją Bogdan Zając, wychowanek JKS-u Jarosław, były  reprezentant Polski, zawodnik między innymi krakowskiej Wisły, obecnie II trener piłkarskiej Reprezentacji Polski. W tym roku w turnieju uczestniczyło 10 zespołów: SP-1, SP-9, SP-6, SP Sióstr Niepokalanek, SP-10, SP-7, SP-5, SP-4, SMS oraz SP-11. Popularna „jedenastka” podobnie jak przed rokiem nie dała szans rywalom i zgarnęła główne trofea. Rywalizacja toczyła się najpierw w dwóch grupach, po czym po dwa najlepsze zespoły z grup zagrały systemem „na krzyż” o awans do wielkiego finału, gdzie dostały się SP-11 po wygranej 8:0 z SP-10 (bramki: J. Figiela – 4, M. Pilek, M. Leśny, R. Makarowski i R. Surmiak – po 1) i SP SMS, która wygrała 6:0 z SP SN (bramki: M. Stankiewicz – 2, M. Gida, J. Chmielowicz, T. Halwa i J. Łocha – po 1). W meczu o 3 miejsce SPSN wygrała 4:1 z SP-10, natomiast finał rozstrzygnęły rzuty karne, bo w regulaminowym czasie gry notowano bezbramkowy remis. Karne lepiej egzekwowali młodzi piłkarze z SP 11, podopieczni trenera Bartosza Pieli i po raz kolejny mogli cieszyć się z triumfu w turnieju. Obok emocji sportowych i możliwości spotkania się „oko w oko” z Bogdanem Zającem atrakcją memoriału był mini koncert Mateusza Mijala.

SP-11:  Jakub Figiela, Michał Jagoda, Jan Lewandowski, Mateusz Leśny, Rafał Makarowski, Przemysław Osowski, Marcel Pilek, Radosław Surmiak, Dawid Tarnawski, Andrzej Warchoł, Jakub Warzocha, Kacper Zięba. Trener Bartosz Piela.

Nagrody indywidualne otrzymali:

zawodnik turnieju – Mateusz Leśny, bramkarz turnieju – Michał Jagoda (obaj z SP-11), „król strzelców” – Michał Stankiewicz (z SP SMS, zdobywca 7 goli), najlepsza zawodniczka – Wiktoria Litwin (SP-9).

 

Komentarze
Popularne
Komentowane