Za mandat można płacić kartą

Autor: ek 09.02.2018 Nr: 6/2018
Za mandat można płacić kartą
Fot. KPP

Od 1 lutego jarosławscy policjanci dysponują 5 terminalami płatniczymi. Teraz sprawca za popełnione wykroczenie  może uiścić grzywnę w formie bezgotówkowej za pomocą karty płatniczej.

5 terminali płatniczych trafiło na wyposażenie funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego jarosławskiej komendy.

– Kilka dni temu wszyscy policjanci odbyli szkolenie w zakresie obsługi tych urządzeń. Od 1 lutego patrole ruchu drogowego, które będą ujawniać wykroczenia, mogą zaproponować ich sprawcom zapłacenie grzywny kartą – informuje kom. Marta Gałuszka, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu.

To nowoczesne rozwiązanie zostało przewidziane przede wszystkim dla sprawców wykroczeń, którzy nie mieszkają w Polsce. Jednak, skorzystać z tego mogą również mieszkańcy naszego kraju.

– Pamiętajmy, że wybór formy płatności mandatu karnego, w przypadku mieszkańców naszego kraju, nadal będzie zależał od osoby ukaranej. Jednak nie wszystkie patrole, które spotkamy na terenie naszego powiatu, będą wyposażone w terminale – dodaje M. Gałuszka.

   Możliwość uiszczenia grzywny w formie bezgotówkowej za pomocą karty płatniczej umożliwiło Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 4 września 2017 r. zmieniające rozporządzenia w sprawie nakładania grzywien w drodze mandatu karnego.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum