Z angielskim za pan brat

Autor: 09.02.2018 Nr: 6/2018
Warsztaty poprowadzili trenerzy z różnych kontynentów.
Warsztaty poprowadzili trenerzy z różnych kontynentów.

Od 22 do 26 stycznia uczniowie Zespołu Szkół w Sieniawie mieli okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach językowych w ramach projektu „Euroweek – Szkoła Liderów”.

W ramach innowacyjnego projektu „Euroweek – Szkoła Liderów”, siedmioro uczniów jeszcze w listopadzie ub. r. wyjechało do Kotliny Kłodzkiej na tygodniowe warsztaty, aby rozwijać swoje umiejętności językowe.

 – To innowacyjny projekt, który pobudza kreatywność i uczy swobodnej komunikacji w języku angielskim, a sposób prowadzenia zajęć zachęca do aktywności i nie pozwala się nudzić – wyjaśnia Katarzyna Barabasz, nauczycielka j. angielskiego w ZS w Sieniawie.

   Zajęcia prowadzą wolontariusze z 25 krajów świata i są najlepszymi z najlepszych – posiadają duże doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Dlatego po udanych warsztatach wyjazdowych, sieniawska szkoła, zaprosiła trenerów do siebie, by mogli raz jeszcze poprowadzić zajęcia na miejscu, dla większej ilości uczniów. Szkołę odwiedzili Hiwi Negash z Etiopii oraz Varma Varaprasad z Indii, którzy zachęcili społeczność uczniowską do śmiałych konwersacji w języku angielskim. Poprowadzili ciekawe projekty i warsztaty, pokazali kulturę swoich krajów, a nawet narodowe tańce.

   W czasie pobytu w Sieniawie wolontariusze zwiedzili miasteczko, poznali namiastkę polskiej kultury, a przede wszystkim polską gościnność, bowiem na czas warsztatów zatrzymali się w rodzinnych domach dwóch uczniów.

Komentarze
Popularne
Komentowane