Zatańczyli dla Marysi

Autor: ek 09.02.2018 Nr: 6/2018
Zatańczyli dla Marysi

W sobotę, 27 stycznia w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Laszkach odbył się „Turniej Tańca- zatańcz dla Marysi”.

W wydarzeniu charytatywnym zorganizowanym przez Żanetę Kaciubę-Pacek właścicielkę marki Akademia Jaskółki uczestniczyło blisko 300 osób. Podczas turnieju zbierane były pieniądze, które w całości zostaną przeznaczone na leczenie małej Marysi.

   Marysia Knap z Szówska urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i częścią nerwów poza kanałem kręgowym, co powoduje całkowity brak możliwości chodzenia. Z tego względu wymaga kosztownego leczenia.

 Podczas spotkania można było podziwiać nie tylko występy małych tancerzy, ale również popisy profesjonalistów: Kamili Kuźniak z Maciejem Kocójem, czy grupy BboyowejUnikalBrothersCrew. 

   Równie ważnym elementem spotkania okazała licytacja przedmiotów przekazanych przez darczyńców. Wśród darów przekazanych przez ludzi dobrego serca znalazło się wiele cennych rzeczy. Można było nabyć m.in. piłkę z podpisami piłkarzy Wisły Kraków czy koszulkę z podpisem  mistrza świata w kickboxingu Mateusza Kubiszyna. Powodzeniem cieszył się również obraz św. Floriana w srebrze przekazany przez abpa Adama Szala, metropolity przemyskiego.

Komentarze
Popularne
Komentowane