O jarosławskim sanktuarium

Autor: ek 09.02.2018 Nr: 6/2018
O jarosławskim sanktuarium
Fot. UM

W środę, 31 stycznia w Sali Narad Ratusza odbyła się promocja przewodnika „Wzgórze pobożności. Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Jarosławiu”.

Autorem najnowszej publikacji na temat bogatej i wiekowej historii jarosławskiego sanktuarium jest Jacek Hołub, ratownik GOPR oraz radny miejski, autor kilku przewodników turystycznych, promotor drogi św. Jakuba na Podkarpaciu.

   Książka „Wzgórze pobożności. Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Jarosławiu” powstała dzięki zaangażowaniu wielu osób, które podzieliły się swoją wiedzą oraz posiadanymi fotografiami. Wiele zostało umieszczonych w przewodniku, inne można było obejrzeć podczas przygotowanej na tę okoliczność prezentacji. Podczas spotkania można było poznać zarys historii tego miejsca, jak również zaznajomić się z wieloma ciekawostkami związanymi z tym miejscem.

   Przewodnik liczący 140 stron dedykowany jest pamięci dra Kazimierza Gottfrieda, jarosławskiego historyka i badacza. Osoby, które przyczyniły się do jego powstania otrzymały bezpłatny jego egzemplarz wraz z dedykacją autora. Podczas spotkania przytoczono również recenzję dra hab. Tomasza Pudłockiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego na temat przewodnika.

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum