Patronuje „Jedenastce” od 120 lat

Autor: ek 09.02.2018 Nr: 6/2018
Patronuje „Jedenastce” od 120 lat
Fot. UM

W piątek, 26 stycznia w Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi odbyły się uroczystości związane ze 120. rocznicą nadania placówce imienia polskiego poety i wieszcza – Adama Mickiewicza.

W 1897 roku Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Jarosławiu otrzymała imię Adama Mickiewicza. Choć przez ten czas przez jej mury przewinęło się wiele pokoleń Polaków, a w jej historii zapisało się wiele wydarzeń, to jedna rzecz pozostała niezmienna – patron, który przyświeca jej od 120 lat. Właśnie jemu poświęcone były piątkowe uroczystości, które zgromadziły całą brać szkolną, przedstawicieli władz miasta oraz zaproszonych gości.

   Obchody Święta Patrona rozpoczęła Msza Św. w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej. Po niej uczestnicy spotkania przenieśli się do gmachu szkoły, która po reformie edukacji mieści się w Zespole Szkół im. Książąt Czartoryskich.  Z tej okazji odbyło się wiele okolicznościowych przemówień, podczas których przybliżono losy tej placówki.

– Przez te 120 lat wiele wydarzeń zostało zapisanych na kartach historii naszej szkoły. Tę historię tworzyli zarówno nauczyciele, pracownicy, uczniowie, jak i nasi przyjaciele. Budowany był wizerunek, dobra atmosfera, szkoła stawiała sobie wysokie zadania – mówiła Ewa Leniar, dyrektor SP 11.

List w imieniu burmistrza Waldemara Palucha odczytał jego zastępca Dariusz Tracz.

   Uroczystość uświetnił program artystyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli tej placówki, przybliżający postać patrona i jego twórczość.

  Święto patrona to nie jedyny powód do świętowania, bowiem od 15 lat w SP nr 11 funkcjonują klasy integracyjne, a 5 lat temu przy szkole powstało Stowarzyszenie na Rzecz Integracji i Edukacji „Razem Łatwiej”. Z kolei od 20 lat organizowany jest Halowy Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi i Puchar Przechodni „Śladami Bogdana Zająca”.

Komentarze
Popularne
Komentowane