50 lat w miłości

Autor: 09.02.2018 Nr: 6/2018
Złote Gody na Gackiej Górce świętowało 6 par małżeńskich.
Złote Gody na Gackiej Górce świętowało 6 par małżeńskich.

30 stycznia w murach Uniwersytetu Ludowego w Gaci już po raz drugi odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie odebrały pary świętujące Złote Gody. Ta wspaniała uroczystość zgromadziła małżonków, którzy przeżyli w jednym związku małżeńskim co najmniej 50 lat. Były medale nadane przez prezydenta RP, gratulacje, życzenia, kwiaty, toast i wspólne pamiątkowe zdjęcia.

Małżonkowie podzielili się swoją receptą na długoletni i szczęśliwy związek – wśród najważniejszych wartości wymienili przede wszystkim zaufanie i budowaną w oparciu o tradycyjne i fundamentalne wartości miłość. Nie ukrywali, że w życiu różnie bywało, ale należało sobie przebaczać, zapomnieć o tym, co złe i kochać dalej.

   Medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę odebrało z rąk wójta Gminy Gać Grażyny Pieniążek, przewodniczącego Rady Gminy Gać Lesława Stańko i kierownika USC Marii Cieśli, 6 par. Z Białobok: Barbara i Władysław Szewczykowie oraz Wiesława i Mieczysław Szewczykowie; a także z Dębowa: Janina i Czesław Powroźnik, Maria i Stanisław Kędziora, a także Władysława i Stanisław Krukowie oraz Maria i Stanisław Mazurkowie. Trzy pary małżeńskie, które nie mogły osobiście uczestniczyć w uroczystości, odwiedziła w miejscach zamieszkania delegacja z UG. Medalami udekorowano małżeństwa: Marię Gładysz-Korsak i Huberta Korsak z Gaci, Krystynę i Jana Wyczarskich z Białobok oraz Stanisławę i Józefa Kolasów z Mikulic.

100 lat niepodległej Polski i wy, którzy w połowie tego stulecia zapisaliście swoją historię – podkreślała wójt G. Pieniążek. – Ile wzlotów i upadków, cierpień i radości. Wy najlepiej wiecie, dlaczego wam się udało. Tych medali nie można kupić, na nie trzeba zapracować. To 50 lat bardzo ciężkiej pracy, wszak małżeństwo to diament, szlifowany całe życie.

   Do życzeń długich lat życia w jak najlepszym zdrowiu i miłości, dołączyli posłowie na Sejm RP Mieczysław Kasprzak i Marek Rząsa oraz w liście okolicznościowym posłanka Anna Schmidt-Rodziewicz.

   Uroczystość Złotych Godów uświetnił występ Kapeli Ludowej „Gacoki”.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane