PWSTE współpracuje z Bristolem

Autor: bk 09.02.2018 Nr: 6/2018
PWSTE współpracuje z Bristolem
Fot. PWSTE

Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu podpisała umowę z rzeszowskim Hotelem Bristol. Dzięki niej jarosławscy studenci będą mogli korzystać z wiedzy i doświadczenia jednego z najlepszych hoteli w kraju.

Jarosławska PWSTE kształacić będzie swoich studentów w kierunku hotelarstwa i animacji wolnego czasu. To pierwszy tego typu kierunek w naszym kraju i aby studenci uczyli sie od najlepszych PWSTE zapewni im możliwość odbycia praktyk w jedynym na Podkarpaciu pięciogwiazdkowym Hotelu Bristol z Rzeszowa.

   Dzięki współpracy między podmiotami w Jarosławiu kształcić się będzie profesjonalna kadra, która będzie gotowa do rozpoczęcia pracy w najlepszych hotelach w Polsce i na świecie.

   Jak podkreślają pomysłodawcy tego typu działań branża turystyczna przeżywa okres rozkwitu. Rośnie zarówno ilość hoteli, jak i zapotrzebowanie na specjalistów z branży hotelarskiej.

– To jedyny tego typu kierunek w kraju, który łączy hotelarstwo z szeroko pojętą animacją czasu wolnego. Co ważne, w programie uwzględniono nie tylko elementarną wiedzę na temat profesjonalnej obsługi klienta czy zarządzania obiektem wypoczynkowym. Duży nacisk położono na nowoczesne podejście do zawodu – studenci nabędą umiejętności prowadzenia eventów kulturalnych, gier miejskich, questingów czy rekreacji ruchowej – mówi prof. Krzysztof Rejman, rektor PWSTE. Dodając, że praca w branży hotelarskiej, gastronomicznej czy na stanowisku animatora czasu wolnego wymaga od kandydata wiedzy teoretycznej, praktycznych umiejetności, a także kompetencji interpersonalnych. Wszystkie te atuty zdobędą studenci korzystający z współpracy pomiędzy PWSTE a Hotelem Bristol. W styczniowym spotkaniu, podczas którego podpisana została umowa o współpracy Hotel Bristol reprezentowała Agnieszka Dąbrowska, dyrektor generalny hotelu.

Komentarze
Popularne
Komentowane