Ostatnie pożegnanie Grzegorza Drozda

Autor: ek 16.02.2018 Nr: 7/2018
Ostatnie pożegnanie Grzegorza Drozda

W dniu 1 lutego pożegnaliśmy Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobrówce – Grzegorza Drozda.

Druh Grzegorz Drozd odszedł niespodziewanie w wieku 40 lat. Od 1992 roku był członkiem OSP Bobrówka. Swoją działalność zaczynał jeszcze jako członek młodzieżowej drużyny pożarniczej, z którą brał udział w zawodach sportowo-pożarniczych.

Jako pełnoprawny członek OSP Bobrówka, w 2001roku objął funkcję Prezesa, którą pełnił przez następne 5 lat. W latach 2006 - 2011 piastował funkcję wiceprezesa i naczelnika. Z kolei od 2011roku do swojej niespodziewanej śmierci pełnił funkcję Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobrówce. Był również członkiem Zarządu Oddziału Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Laszki.

– Przez 26 lat służby w OSP Bobrówka był Strażakiem sumiennym i zdyscyplinowanym. Na wezwanie zawsze przybywał jako jeden z pierwszych. Chętnie służył dobrą radą i pomocą. Organizował i brał udział w pracach na rzecz OSP, jak również na rzecz naszej miejscowości. Włączał się nie tylko w działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej, ale również współpracował z innymi organizacjami społecznymi. Wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Bobrówce aktywnie pomagał w przedstawieniach i uroczystościach przez nie organizowanych. Nie tak dawno jeszcze występował w Gminnym Koncercie Kolęd i Pastorałek w Miękiszu Nowym – wspominają koledzy ochotnicy z OSP Bobrówka.

   Śp. Grzegorza żegnała rodzina oraz tłumy znajomych, kolegów strażaków oraz przedstawiciele samorządu m. in. Stanisław Gonciarz, wójt Gminy Laszki, Marek Bawoł, przewodniczący Rady Gminy oraz Mirosław Broda, radny Gminy Laszki. Na miejsce spoczynku odprowadzali go również Jerzy Dyrda, sołtys wsi Bobrówka, Adam Gonciarz, sołtys Laszek oraz Józef Skrzypek, sołtys Korzenicy.

   W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyli przedstawiciele wszystkich jednostek OSP z terenu gminy wraz z pocztami sztandarowymi. Zaś na cmentarzu ostatnie pożegnanie wygłosił Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP – Jerzy Batycki.

   Samorząd Gminy Laszki wraz ze strażakami ochotnikami łączy się w bólu z rodziną składając kondolencje oraz najszczersze wyrazy współczucia.

Komentarze
Popularne
Komentowane