Wśród najlepszych lekarzy

Autor: 16.02.2018 Nr: 7/2018 1
Wśród najlepszych lekarzy
Fot. Starostwo Powiatowe w Przeworsku

8 lutego w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie odbyło się rozstrzygnięcie 17. edycji Plebiscytu „Eskulap 2017”. Wśród laureatów znaleźli się lekarze z naszych powiatów – lek. med. Jacek Pieniążek i lek. dent. Joanna Nietrzeba.

Plebiscyt „Eskulap” organizowany jest od 2000 roku. Polega on na wyborze lekarza rodzinnego, lekarza specjalisty oraz lekarza dentysty praktykujących na terenie województwa podkarpackiego, którzy cieszą się największym autorytetem wśród pacjentów oraz zwiększenie świadomości na temat ochrony własnego zdrowia poprzez dotarcie do jak największej liczby mieszkańców Podkarpacia. Głosując, pacjenci wyrażają swoją wdzięczność lekarzom, którzy pomogli im w trudnych chwilach, wskazali tych, którzy zasługują na wyróżnienie, którym ufają i cenią.

   Laureatem w kategorii lekarz rodzinny, zajmując trzecie miejsce w województwie podkarpackim został lek. med. Jacek Pieniążek, spec. pediatra i medycyny rodzinnej, pracujący w NZOZ ALMUS w Białobokach (gm. Gać). W uroczystej gali udział wziął starosta przeworski Zbigniew Kiszka, który złożył gratulacje laureatowi i przekazał pamiątkowy grawerton. Z kolei III m-ce, tym razem w kategorii lekarz dentysta, zdobyła lek. dent. Joanna Nietrzeba pracująca w Gabinecie Stomatologicznym A DENT w Radymnie.

   Warto przypomnieć, że w plebiscycie „Eskulap 2015” rozstrzygniętym w 2016 r. III m-ce w tej samej kategorii zdobył lek. med. Paweł Brzozowski, spec. medycyny rodzinnej, przyjmujący w NZOZ MedicDor w Sieniawie. Natomiast w kategorii „Placówka Medyczna 2015” SP ZOZ w Przeworsku otrzymał wyróżnienie za „utworzenie jako pierwszy ze szpitali w regionie oddziału geriatrycznego oraz systematyczne dostosowywanie oferty udzielanych świadczeń do potrzeb lokalnej społeczności”.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane