Aktywni na feriach

Autor: 16.02.2018 Nr: 7/2018
Dzieci ich walentynkowe dekoracje.
Dzieci ich walentynkowe dekoracje.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Sieniawa oraz Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół” w Sieniawie po raz kolejny zorganizowały zajęcia dla najmłodszych na czas przerwy semestralnej. Atrakcji dla najmłodszych nie brakowało.

Cykl zajęć „Aktywne ferie” rozpoczął się od edukacyjnej podróży palcem po mapie. Choć bez biletów i bagażu, uczniowie z przyjemnością wybrali się na wycieczkę do słonecznej Hiszpanii, by odwiedzić największe hiszpańskie miasta, poznać kulturę i zwyczaje.

Równie atrakcyjne okazały się kolejne, integracyjne spotkania.

   Podczas warsztatów kulinarnych młodzi mogli spróbować swoich sił w sztuce kulinarnej, piekąc chleb z ziarnami oraz pyszne ciasteczka krucho-drożdżowe z jabłkiem i kokosem. Przepisy na te pyszności zdradziła Maria Drapała, prowadząca warsztaty mieszkanka Sieniawy.

   Z kolei z okazji zbliżających się walentynek, podczas zajęć plastycznych młodzież z kolorowego papieru tworzyła dekoracje z serduszek. Na zakończenie spotkania każdy otrzymał słodkie serce.

Ostatnie spotkanie upłynęło pod znakiem rywalizacji i dobrej zabawy – wszystko za sprawą licznych gier planszowych oraz pracy z niezwykłą kolorowanką, która przeniosła uczestników w magiczny świat księżniczek, rycerzy, smoków i uwolniła nieskrępowaną  pomysłowość i talent plastyczny uczestników. Dzieci wykazały się tutaj niezwykłą wyobraźnią i kreatywnością.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane