Nowy zastępca komendanta PSP

Autor: 16.02.2018 Nr: 7/2018

2 lutego br. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyło się wręczenie aktów powołania i powierzenia pełnienia obowiązków, którego dokonał sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński i komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski.

Akt powołania na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej  w Przeworsku odebrał kpt. Marcin Lachnik. Formalnie funkcję tę pełni od 1 lutego 2018 r.

   Kpt. mgr inż. Marcin Lachnik ma 41 lat, pochodzi z Opolszczyzny, a obecnie mieszka w Jarosławiu. Wywodzi się z rodziny mocno związanej z pożarnictwem. Ukończył Szkołę Główną Straży Pożarniczej w Warszawie. W zawodzie strażaka spełnia się od 20 lat. Od 1998 r. pracował w KM PSP w Opolu, a od 2003 r. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu, gdzie zajmował stanowisko dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz pełnił obowiązki rzecznika prasowego. Funkcję tę będzie również piastował w Przeworsku.

Jest specjalistą od nurkowania, ratownictwa wodnego, sonarów i dronów – jego pracę jako członka Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego „Rzeszów 4”, mogliśmy zaobserwować podczas akcji poszukiwawczo-ratowniczej na Wisłoku w Tryńczy 29 grudnia 2017 r.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum