Pożar w zakładzie przetwórczym

Autor: 16.02.2018 Nr: 7/2018
Pożar w zakładzie przetwórczym
Fot. KP PSP Przeworsk

W niedzielę, 11 lutego, w godzinach przedpołudniowych w Leżachowie k. Sieniawy doszło do pożaru w zakładzie przetwórczym. Na miejscu pracowało dziewięć zastępów strażaków.

O godz. 10.58 do Komendy Powiatowej  Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku zgłoszenie wpłynęło o pożarze w hali produkcyjnej w zakładzie zajmującym się utylizacją produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego. Wewnątrz panowało bardzo duże zadymienie w całej jej objętości.

Pierwsza jednostka z Sieniawy dotarła na miejsce już po 15 minutach, a za nią kolejne – informuje rzecznik prasowy KP PSP w Przeworsku kpt. Marcin Lachnik. – Strażacy przy pomocy kamery termowizyjnej zlokalizowali miejsce, gdzie powstał pożar, a następnie podali dwa prądy wody. Przy pomocy podnośnika hydraulicznego sprawdzili również dach hali produkcyjnej. Na koniec całą halę oddymiono. Akcja trwała 3 godziny.

Jak podaje st. asp. Justyna Urban z KPP w Przeworsku, zniszczeniu uległo wnętrze hali wraz ze znajdującymi się tam trzema maszynami. 

   Na miejscu pracowały łącznie 3 zastępy JRG i 6 zastępów OSP, łącznie 38 strażaków, ponadto policjanci i służby pogotowia energetycznego. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi KP w Sieniawie.

 

Komentarze
Popularne