MOK do remontu, amfiteatr do rozbiórki

Autor: bk 16.02.2018 Nr: 7/2018
Budynek MOK przejdzie kompleksowy remont, zyska też nowe wyposażenie.
Budynek MOK przejdzie kompleksowy remont, zyska też nowe wyposażenie.

Inwestycja warta 4 mln zł ma odmienić oblicze budynków kultury w Radymnie. Siedziba Miejskiego Ośrodka Kultury przejdzie generalny remont, z miejskiej przestrzeni znikną również ruiny dawnego amfiteatru.

– Rozpoczynamy inwestcyję, w ramach której remont przejdą wszystkie obiekty Miejskiego Osrodka Kultury w Radymnie, z wyeksponowaniem budynku "Sokoła" i przywróceniem jego pierwotnej architektury – mówi Krzysztof Roman, burmistrz Radymna. Podkreślając, że będzie to remont generalny, który obejmie prace od fundamentów po wymianę dachu i usunięcie zbędnych kominów.

   Zmiany będą również wewnątrz. MOK zyska nowe wyposażenie, a w środku znajdzie się miejsce na klub emeryta i stałą ekspozycję pokazującą urządzenia z działającego dawniej w Radymnie zakładu powroźniczego.

   Zauważalnym efektem rozpoczynających się prac będzie także rozbiórka dawnego amfiteatru, który zlokalizowany jest tuż obok budynku MOK. Znikną zarówno ruiny stojące nad Radą, jak i mur, który zasłania je od strony ul. Lwowskiej.

   Odzyskany po rozbiórce ruin amfiteatru teren ma pozwolić na utworzenie miejsc parkingowych, których obecnie w okolicach MOK bardzo brakuje.

   Służący ośrodkowi kultury parking to nie jedyny pomysł Burmistrza na lepsze zagospodarowanie miejskiego terenu w tej cześci Radymna. W dalszych planach powstały plac przy MOK połączony ma zostać z (również należącym do miasta) placem przy funkcjonującej w Radymnie przychodni.

– W ten sposób zyskamy dużą ilość miejsc parkingowych. W ciągu dnia będą one służyły głównie klientom przychodni, wieczorami zaparkują tam osoby przyjeżdżające na wydarzenia, które odbywają się w Miejskim Ośrodku Kultury –  zauważa K. Roman. Podkreślając, że takie rozwiązanie powinno zniwelować problemy z parkowaniem, jakie obecnie są w tej okolicy i uporządkować miejską przestrzeń, usuwając z niej niewykorzystywany obecnie budynek.

   Remont budynku MOK oraz rozbiórka amfiteatru to inwestycje, na które Radymno otrzymało dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

   Wyburzeniem amfiteatru zajmie się Zakład Robót Budowlanych EURO KOP Adam Ślimak z Ostrowa pod Przemyślem. Inwestycja kosztować ma ok. 88,5 tys. zł i zakończyć się jeszcze w lutym tego roku. Remontem budynku MOK zająć ma się natomiast konsorcjum firm, któremu lideruje spółka TECHART z Piwody. Ta inwestycja kosztować będzie blisko 4 mln zł i zakończyć się ma do połowy sierpnia br.

Komentarze
Popularne
Komentowane