Wykładowca z tureckiego Uniwersytetu Toros wykładał na PWSTE

Autor: ek 16.02.2018 Nr: 7/2018
Wykładowca z tureckiego Uniwersytetu Toros wykładał na PWSTE

W dniach 22-26 stycznia do PWSTE w Jarosławiu z wykładami przyjechał prof. nadzw. dr hab. Ali Kemal Havare z Wydziału Inżynierii tureckiego Uniwersytetu Toros zlokalizowanego w mieście Mersin, z którym Dział Współpracy Międzynarodowej nawiązał współpracę.

Pobyt, w ramach którego zaplanowano wykłady dla studentów informatyki stanowił realizację programu Erasmus+ i skoncentrowany był wokół Instytutu Inżynierii Technicznej. Prof. Ali Kemal Havare spotkał się ze studentami informatyki oraz elektroniki i telekomunikacji, prezentując zagadnienia związane z podstawami elektroniki.

– Celem pobytu było zapoznanie się z organizacją pracy administracyjnej oraz zdobycie doświadczenia w zakresie tematyki objętej planem wykładów. Dyskusji poddano pola przyszłej współpracy przy wdrażaniu pozytywnych doświadczeń zaczerpniętych z Uniwersytetu Toros, a także dzielenie się zdobytą wiedzą i kwalifikacjami z zespołem zarządzającym uczelni goszczącej – mówi Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i Rzecznik Prasowy PWSTE w Jarosławiu, która odpowiadała za realizację przedsięwzięcia.

   Podczas wizyty gość odwiedził rektora Krzysztofa Rejmana, odbierając dyplom potwierdzający program dydaktyczny w ramach programu Erasmus+ oraz zwiedził jarosławską uczelnię. Naukowiec spotkał się także z doc. dr Justyną Stasieńko, dyrektor Instytutu Inżynierii Technicznej, deklarując chęć kontynuacji nawiązanej niedawno współpracy.

 

Komentarze
Popularne