Wtargnęli na autostradę. Stanęli przed sądem

Autor: ek 23.02.2018 Nr: 8/2018
Wtargnęli na autostradę. Stanęli przed sądem
Fot. KWP

Około 100 mężczyzn wtargnęło na autostradę w okolicach Zamiechowa, próbując doprowadzić do starcia z jadącymi na mecz kibicami.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 17 lutego około godziny 15.00. Grupa pseudokibiców chciała zaatakować jadących autostradą w kierunku Rzeszowa kibiców Polonii Przemyśl. Mężczyźni niszcząc ogrodzenie wbiegli na jezdnię. Policjanci, którzy zabezpieczali przejazd przemyskich kibiców, nie dopuścili do konfrontacji. Osoby, które wbiegły na jezdnię na widok policyjnych radiowozów uciekły. W okolice pobliskich dróg skierowano patrole policyjne. W wyniku podjętych działań policjanci zauważyli i zatrzymali do kontroli drogowej trzy samochody osobowe. W hondzie accord, volvo i fiacie stilo znajdowało się 12 młodych mężczyzn. Byli to mężczyźni w wieku od 19 do 31 lat, mieszkańcy powiatów sanockiego i rzeszowskiego.

   Podczas kontroli okazało się, że jeden z kierujących wsiadł za kierownicę hondy pomimo cofniętych uprawnień, a pojazd, którym się poruszał znajdował się w złym stanie technicznym. Wcześniej kierujący tym pojazdem nie zatrzymał się do kontroli, w związku z tym policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani. W niedzielę, 18 lutego zostali oni przesłuchani i usłyszeli zarzuty czynnego udziału w zbiegowisku o charakterze chuligańskim. Za ten czyn grozi im kara pozbawienia wolności do 3 lat. Dodatkowo jeden z zatrzymanych odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. W poniedziałek, 19 lutego sprawcy tego zdarzenia stanęli przed sądem w trybie przyśpieszonym.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane