Bili rekord w robieniu selfie

Autor: ek 23.02.2018 Nr: 8/2018
Uczniowie w każdej wolnej chwili wykonywali sobie selfie.
Uczniowie w każdej wolnej chwili wykonywali sobie selfie.

W dniach 14-16 lutego w Zespole Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu odbywała się „Akcja #selfie”.

Przez trzy dni zarówno uczniowie, nauczyciele jak i absolwenci Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu wykonywali sobie selfie z wykorzystaniem logo lub charakterystycznych miejsc szkoły. Wszystko po to, żeby w lekki i przyjemny sposób wypromować swoją szkołę.

Ten szczególny rodzaj fotografii autoportretowej wykonywanej z trzymanego w ręku lub na kijku do selfie aparatu cyfrowego, kamery lub telefonu komórkowego początkowo znalazł sobie upodobanie zwłaszcza wśród młodych osób. Jednak na przestrzeni ostatnich lat tego typu zdjęcia zaczęły sobie wykonywać również osoby starsze.

   Akcja #selfie zorganizowana została w sposób spontaniczny przez Renatę Tomakę- Pasternak, dyrektora tej placówki, Krzysztofa Tuczapskiego, nauczyciela języka angielskiego oraz  Karola Kroka, ucznia klasy II.

– Mamy zamiar ustanowić rekord. Chcemy wykonać 3 tys. zdjęć lub więcej. To pierwsza tego typu akcja w naszym regionie. Zaangażowana jest w nią cała nasza społeczność szkolna. Fotki umieszczamy na portalach społecznościowych, głównie na Facebooku i Instagramie z hasthagiem #rekordzsdgil. Liczymy na jak najszerszą promocję szkoły – mówi Karol Krok, uczeń klasy II

   Działania podjęte przez młodych ludzi zapewne przejdą do historii. Być może zostanie nawet pobity nowy rekord Polski. Dla klasy, najbardziej zaangażowanej w akcję, dyrekcja szkoły przewidziała nagrodę.

Komentarze
Popularne