Kolejne studentki PWSTE zadowolone z wymiany

Autor: ek 02.03.2018 Nr: 9/2018
Liliya Kutyayeva i Alina Shkurko, studentki zarządzania PWSTE w Jarosławiu spędziły semestr zimowy roku akademickiego 2017/2018 w Hiszpanii.
Liliya Kutyayeva i Alina Shkurko, studentki zarządzania PWSTE w Jarosławiu spędziły semestr zimowy roku akademickiego 2017/2018 w Hiszpanii.
Fot. PWSTE

Dwie studentki zarządzania Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu w ramach programu Erasmus+ spędziły semestr studiów na Universidad Politécnica de Cartagena w Hiszpanii.

Liliya Kutyayeva i Alina Shkurko, studentki zarządzania PWSTE w Jarosławiu spędziły semestr zimowy roku akademickiego 2017/2018 na Universidad Politécnica de Cartagena studiując w ramach programu Erasmus+.

– Erasmus+ to niezapomniana przygoda, nawiązanie nowych znajomości z całej Europy, podszkolenie języka oraz ważne doświadczenie zawodowe i życiowe. Oferta skierowana jest do studentów, którzy ukończyli I rok studiów I stopnia oraz osiągnęli dobre wyniki w nauce i znają języki obce. Dzięki programowi Unii Europejskiej mają oni szansę na realizację części studiów w jednej z zagranicznych uczelni partnerskich z: Niemiec, Portugalii, Hiszpanii, Czech, Słowacji, Rumunii, Francji, Litwy, Łotwy, Chorwacji, Włoch i Wielkiej Brytanii, z którymi Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu podpisała umowy o współpracy – mówi Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy  Międzynarodowej.

Studenci mogą wyjechać również na zagraniczną praktykę.

– Dział Współpracy Międzynarodowej zaprasza studentów wszystkich kierunków PWSTE w Jarosławiu do skorzystania z możliwości realizacji części studiów w zagranicznych uczelniach w ramach programu ERASMUS+ – dodaje M. Bojarska.

W rozpoczynającym się semestrze letnim z takiego rozwiązania skorzystało, aż 17 osób. Wśród wybieranych krajów największym zainteresowaniem cieszą się Hiszpania i Portugalia.

Oto co o wymianie sądzą studentki.

–To, że nam się podobało – to mało powiedziane, jesteśmy po prostu zachwycone oraz bardzo wdzięczne naszej jarosławskiej Uczelni za taką możliwość. Z wyjazdu wróciłyśmy zupełnie odmienione, bo przez pół roku udało nam się zobaczyć i dowiedzieć więcej, niż przez ostatnich kilka lat. Wcale nie przesadzamy, gdyż oprócz nauki, mogłyśmy podróżować. Zwiedziłyśmy wiele różnych miast i krajów, a także spotkałyśmy się z mnóstwem ciekawych i inteligentnych ludzi różnych narodowości – mówią Liliya Kutyayeva i Alina Shkurko, studentki PWSTE.

Komentarze
Popularne