Komendant strażaków odszedł na emeryturę

Autor: 02.03.2018 Nr: 9/2018
Po blisko 30 latach służby J. Flak odszedł na emeryturę.
Po blisko 30 latach służby J. Flak odszedł na emeryturę.
Fot. Tomasz Flak

Strażacy z powiatu przeworskiego pożegnali się ze swoim komendantem, bryg. mgr inż. Januszem Flakiem. W piątek 9 lutego, po 30 latach służby odszedł na emeryturę.

Bryg. Janusz Flak swoją przygodę z pożarnictwem rozpoczął w 1989 r. w murach Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po uzyskaniu dyplomu w 1993 r., jako mł. kpt. rozpoczął służbę w ówczesnej KW PSP w Przemyślu obsadzając kolejne stanowiska w Wojewódzkim Stanowisku Koordynacji Ratownictwa. Cztery lata później został Zastępcą Naczelnika Wydziału Operacyjnego w przemyskiej Komendzie Wojewódzkiej. Stanowisko to piastował do roku 1998. Po reformie administracyjnej w 1999 r. decyzją Komendanta Wojewódzkiego został skierowany do służby w nowoutworzonej Komendzie Powiatowej PSP w Przeworsku, gdzie pełnił obowiązki zastępcy komendanta powiatowego PSP przez prawie 12 lat. 25 lutego 2011 r. został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Przeworsku i jednostką dowodził przez 7 lat. W czasie swojej służby brał m.in. udział w organizacji i koordynacji wielu akcji ratowniczych w tym przeciwpowodziowych na terenie województwa przemyskiego oraz powiatu przeworskiego, współuczestniczył w tworzeniu i organizacji Komendy Powiatowej PSP w Przeworsku. W czasie prawie 30 letniej służby został odznaczony m.in. Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Brązowym Krzyżem Zasługi, Medalem Brązowym i Srebrnym za Długoletnią Służbę, a także Złotym Znakiem Związku.

   Uroczyste pożegnanie szefa straży pożarnej zostało zorganizowane w siedzibie KP PSP w Przeworsku. Władze samorządowe różnych szczebli, strażacy oraz pracownicy komendy z wielką serdecznością pożegnali odchodzącego na emeryturę komendanta. J. Flak złożył natomiast podziękowania osobom, z którymi pracował przez lata. Poza kontaktami służbowymi, nie zapomniał także o życzeniach i podziękowaniach dla żony Małgorzaty i córki Aleksandry.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum