Laureaci odebrali nagrody

Autor: 02.03.2018 Nr: 9/2018
Laureaci eliminacji wojewódzkich XV edycji konkursu „Zapobiegajmy pożarom”.
Laureaci eliminacji wojewódzkich XV edycji konkursu „Zapobiegajmy pożarom”.

24 lutego w Pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu odbyło się podsumowanie podkarpackich wojewódzkich eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”. Już po raz piętnasty na konkurs spłynęło kilkaset prac, z których komisja konkursowa wyłoniła najlepsze.

To kolejna edycja konkursu, którego tematem są działania ratowniczo-gaśnicze i praca straży pożarnej. Nadesłane prace plastyczne w pełni oddają poświęcenie jakie towarzyszy strażakom w ich codziennej służbie, o czym przekonywała przewodnicząca komisji konkursowej Janina Mamak.

   W tegorocznym podsumowaniu konkursu udział wzięli: wiceprezes Zarządu Głównego Związku OSP RP Janusz Konieczny, członek Zarządu Głównego Związku OSP RP i wójt gm. Zarzecze Wiesław Kubicki, goście z Prezydium Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP, prezesi Zarządów Powiatowych, władze samorządowe województwa, powiatu i gminy Zarzecze oraz laureaci konkursu, którzy odebrali tego dnia nagrody. Zakwalifikowali się jednocześnie do finałów szczebla krajowego, gdzie będą reprezentować województwo podkarpackie.

   Wśród zwycięzców znaleźli się mieszkańcy naszych powiatów. W kat. I wyróżnienie zdobyła Nikola Czura ze Szkoły Filialnej w Pełnatyczach (ZS w Zarzeczu); w kat. II, II m-ce zajął Kacper Płaczek ze Szkoły Podstawowej w Manasterzu, natomiast III m-ce Bartosz Michalik z ZS w Zarzeczu. Wyróżnienia otrzymali: Mikołaj Czernik z ZS w Zarzeczu, Natalia Pawłowska ze Szkoły Filialnej w Pełnatyczach i Dominik Pieniążek z SP w Maćkówce. W kat. III wyróżnienie zdobyła Zuzanna Urban z ZS w Zarzeczu.

W kat. IV, I m-ce zajął Franciszek Rzeszutek z ZS w Zarzeczu, a III m-ce Magdalena Małka z ZS w Pawłosiowie. Wyróżnienie otrzymała Julia Trelka z SP w Żurawiczkach. W kat. dorośli, III m-ce zdobyła Paulina Szczepańska z Zarzecza.

   Na zakończenie zaprezentowali się uczniowie szkół muzycznych z Przeworska i Przemyśla.

Komentarze
Popularne
Komentowane