Konserwator sprawdzał prace naprawcze w parku

Autor: bk 02.03.2018 Nr: 9/2018
UM.
UM.

W środę, 28 lutego mają się zakończyć prace naprawcze drzewostanu w Parku Miejskim im. Bohaterów Monte Cassino w Jarosławiu. W ubiegłym tygodniu w parku zebrali się przedstawiciele komisji, która nadzoruje podjęte działania.

Trwająca w miejskim parku rewitalizacja została wstrzymana zaledwie kilka dni po rozpoczęciu prac. W styczniu, kiedy ruszyły pierwsze prace ziemne, doszło do uszkodzenia objętych ochroną konserwatorską drzew. Od tego czasu prowadzone są prace naprawcze, mające na celu zminimalizować wyrządzone szkody.

   W ubiegłym tygodniu postęp tych prac sprawdzali przedstawiciele Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Inspektora Nadzoru, wykonawcy oraz Gminy Miejskiej Jarosław.

   Termin wykonania prac naprawczych upłynie wraz z końcem lutego. Od początku marca wykonawca prowadzić ma dalsze prace związane z rewitalizacją. Przypomnijmy, że inwestycja ta prowadzona jest w ramach programu Interreg Polska-Słowacja, a dofinansowanie, jakie otrzymał Jarosław to ponad 4 mln zł. Według pierwotnych założeń rewitalizacja powinna zakończyć się we wrześniu tego roku.

 

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum