Trwają poszukiwania

Autor: ek 02.03.2018 Nr: 9/2018
Trwają poszukiwania
Fot. GSP RP

Na przełomie drugiej i trzeciej dekady lutego Grupa Specjalna Płetwonurków RP przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Przeworsku przez kilka dni prowadziła poszukiwania w rzece San na odcinku o dł. 80 km pod kątem ujawnienia ciała.

Biorąc pod uwagę, że zaginiecie kobiety miało miejsce 3,5 miesiąca temu, sprawdzana jest ze szczególną starannością linia brzegowa po obu stronach koryta rzeki. Sprawdzane są również newralgiczne miejsca, wynikające z kształtu koryta rzeki, w których zatrzymują się obiekty naniesione przez nurt – informuje Maciej Rokus, szef Grupy Specjalnej Płetwonurków RP, biegły z zakresu bezpieczeństwa i wypadków nad wodą przy Sądzie Okręgowym w Katowicach.

   Do chwili obecnej nurkowie napotykali w wodzie padnięte zwierzęta – dziki, sarny i zające. Ludzkiego ciała na dzień dzisiejszy nie odnaleziono. Badaniami na wodzie kierował Maciej Ciesielski z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP. 22 lutego poszukiwania zostały zakończone na czas przerwy technicznej i zostaną wznowione, kiedy warunki hydrologiczne pozwolą na kolejny etap.

Grupa Specjalna Płetwonurków RP bardzo sobie chwali współpracę z Państwową Strażą Pożarną z Przeworska, która również wzięła udział w poszukiwaniach – dodaje M. Rokus.

   Przypomnijmy, że zaginiona Monika Marszałek wyjechała samochodem z domu 4 listopada 2017 roku nad ranem. Jej samochód ujawniono nad Sanem w Ubieszynie, ale wciąż nie wiadomo, co dzieje się z zaginioną.

 

Komentarze
Popularne