Jan Pieszko nowym radnym

Autor: bk 02.03.2018 Nr: 9/2018
Jan Pieszko nowym radnym

Wiemy już kto pełnił będzie mandat radnego Rady Miejskiej w Pruchniku. Mieszkańcy Jodłówki zdecydowali, że zmarłego Zbigniewa Zająca zastąpi Jan Pieszko. Znamy także nazwisko nowego Przewodniczącego Rady Osiadla Pruchnik Górny. Najwięcej głosów otrzymał Zbigniew Nowak.

Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej

 

Jan Pieszko (KWW Bądźmy Razem) uzyskał 87 głosów i to on zasiądzie w Radziej Miejskiej w Pruchniku. Nowy radny zdobył mandat w miejscowości Jodłówka. Wybory uzupełniające ogłoszone zostały w związku ze śmiercią dotychczasowego radnego z tego okręgu Zbigniewa Zająca.

   W głosowaniu, które odbyło się w niedzielę, 18 lutego J. Pieszko pokonał drugiego z kandydatów – Kazimierza Buryło (KWW Prawica Ziemi Pruchnickiej), który zdobył 45 głosów.

   Nowy radny pełnił będzie mandat przez kilka miesięcy, do jesiennych wyborów samorządowych, podczas których po raz kolejny wybierać będziemy władze samorządowe.

 

Wybory Przewodniczącego Rady Osiedla 

Tydzień wcześniej (11 lutego) do urn poszli także mieszkańcy części Pruchnika. Wybierali oni Przewodniczącego Rady Osiedla Pruchnik Górny. Do wyborów zgłosiło się trzech kandydatów.

Największą liczbę głosów (95) otrzymał Zbigniew Nowak i to on przewodniczył będzie Radzie Osiedla. Dwaj pozostali kandydaci Marek Moskwa oraz Bernarda Fudali otrzymali (odpowiednio): 90 i 45 głosów.

Komentarze
Popularne