O zdrowym odżywianiu wiedzą wiele

Autor: ek 02.03.2018 Nr: 9/2018
O zdrowym odżywianiu wiedzą wiele

Zakończyła się III edycja programu „Lubella inspiruje i edukuje”. Wyróżnienie w konkursie trafiło do uczniów Publicznego Gimnazjum w Pruchniku.

„Lubella inspiruje i edukuje” to program edukacyjny o charakterze społecznym, zorganizowany po raz trzeci. W jego tegorocznej edycji wzięło udział ponad 100 000 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów w całej Polsce. W ramach programu odbył się także konkurs, w którym szkoły zdobyły atrakcyjne nagrody i wyróżnienia. Wśród dziesięciu wyróżnień jedno trafiło do uczniów Publicznego Gimnazjum w Pruchniku. Otrzymała je klasa III „c”. Uczniowie wyróżnionych klas odebrali zestawy podarunkowe od Lubelli.

   Wyżej wymieniony program ma na celu wzrost świadomości i znaczenia prawidłowego odżywiania w życiu człowieka wśród uczniów polskich szkół. Jego celem jest również edukacja młodzieży na temat roli produktów zbożowych w codziennej diecie oraz uświadomienie uczniom szkół podstawowych i gimnazjów, jak ważną rolę odgrywają one

w odżywianiu.

   Organizator programu, jako firma prowadząca działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu, pragnie poszerzać wiedzę dzieci i młodzieży w zakresie zasad prawidłowego odżywiania oraz zachęcać do wykształcania właściwych, służących ich najlepszemu rozwojowi postaw – poprzez zachęcanie uczestników programu do spożywania produktów zbożowych i przygotowywania urozmaiconych potraw.  Dodatkowe informacje na temat programu znajdują się na stronie internetowej: www.lubella.edu.pl.

Komentarze
Popularne
Komentowane