Spotkanie z przedstawicielami jednostek OSP

Autor: bk 02.03.2018 Nr: 9/2018
Podczas spotkania głos zabrał mł. bryg. Krzysztof Kowal, Komendant Powiatowy PSP w Jarosławiu.
Podczas spotkania głos zabrał mł. bryg. Krzysztof Kowal, Komendant Powiatowy PSP w Jarosławiu.
Fot. KP PSP w Jarosławiu

W piątek, 16 lutego w sali narad Urzędu Gminy w Pawłosiowie odbyło się spotkanie kierownictwa Komendy Powiatowej PSP w Jarosławiu wraz z przedstawicielami wszystkich jednostek OSP z terenu powiatu.

W wydarzeniu uczestniczyli zarówno prezesi, jak i komendanci  wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu jarosławskiego. Obecni byli również wójtowie i burmistrzowie. W spotkaniu wzięła udział również Anna Schmidt-Rodziewicz, poseł na Sejm RP, bryg. Daniel Dryniak zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP oraz funkcjonariusze wydziału operacyjno-rozpoznawczego KP PSP w Jarosławiu, a także Stanisław Górski, prezes ZOP ZOSP RP w Jarosławiu. Gospodarzem spotkania był Mariusz Reń, wójt Gminy Pawłosiów.

– Na spotkaniu omawiano ważne sprawy dotyczące funkcjonowania jednostek OSP oraz ich współpracy z Państwową Strażą Pożarną. Przedstawiono tematy związane z działalnością operacyjną i szkoleniową. Szczegółowo wyjaśniono kwestie dotyczące dofinansowania jednostek OSP ze środków budżetu państwa, chcąc rozwiać wątpliwości i sprostować wiele nieprawdziwych informacji pojawiających się w tym zakresie – mówi bryg. Zygmunt Jasiłek, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu.

Komentarze
Popularne
Komentowane