Najlepsi budowlańcy kształcą się w CKP

Autor: ek 09.03.2018 Nr: 10/2018
Od lewej: Tomasz Pudlak, dyrektor CKP, Joanna Gierczak, wicedyrektor ds. Kształcenia Zawodowego, Piotr Raróg, nauczyciel CKP oraz uczniowie: Robert Brogowski i Jakub Peszek.
Od lewej: Tomasz Pudlak, dyrektor CKP, Joanna Gierczak, wicedyrektor ds. Kształcenia Zawodowego, Piotr Raróg, nauczyciel CKP oraz uczniowie: Robert Brogowski i Jakub Peszek.

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jarosławiu znaleźli się w czołówce zwycięzców w III Podkarpackim Turnieju Budowlanym Monterów Suchej Zabudowy. W rywalizacji zajęli drugie miejsce.

Wydarzenie odbyło się 23 lutego w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie. Uczestniczyło w nim dwóch uczniów z Jarosławia - Jakub Peszek oraz Robert Brogowski. Chłopcy zajęli II miejsce.

   W konkursie wzięło udział osiem dwuosobowych drużyn z całego Podkarpacia. Składał się on  z dwóch etapów. Pierwszy stanowił część teoretyczną, w której trzeba było rozwiązać trzydzieści zadań pisemnych. Drugi obejmował trzygodzinną praktykę, która jak podkreślają uczestnicy turnieju  – nie należała do najłatwiejszych.

– Zadanie polegało na wykonaniu przedścianki z płyty kartonowo-gipsowej, którą trzeba było umocować na stelażu z aluminiowych profili – mówi uczeń Robert Brogowski.

   Uczestników konkursu przygotowywały dwie placówki. Od strony praktycznej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, a od teoretycznej Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących. Bezpośrednio do zawodu uczniowie byli edukowani przez Danutę Pyzik oraz Piotra Raroga.

– Sukcesy w Turnieju Podkarpackim odnosimy od trzech lat, co świadczy o wysokim poziomie kształcenia w tym zawodzie. Dodatkowo na rok 2019/2020 prowadzimy nabór w zawodzie „Technik Robót Wykończeniowych w Budownictwie” – mówi Joanna Gierczak, wicedyrektor do spraw Kształcenia Zawodowego.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum