Obiecują miliony na drogi powiatowe

Autor: rk 09.03.2018 Nr: 10/2018
Przebudowane skrzyżowanie ul. Pruchnickiej z Przemysłową w Jarosławiu ułatwia wjazd na budowaną drogę przez Pawłosiów
Przebudowane skrzyżowanie ul. Pruchnickiej z Przemysłową w Jarosławiu ułatwia wjazd na budowaną drogę przez Pawłosiów

Prawie 7 milionów złotych przeznaczyli radni powiatu jarosławskiego na remonty i modernizacje dróg w tym roku. Decyzja zapadła 27 lutego. Doliczając do tych pieniędzy dotacje z różnych źródeł oraz wsparcie z gmin na infrastrukturę drogową w powiecie ma trafić aż 25 mln zł.

W Jarosławiu

Spora część rozdysponowanych przez radę pieniędzy trafi na ulice w Jarosławiu będące drogami zarządzanymi przez powiat. W sumie zaplanowano 11 zadań za kwotę 1,1 mln zł. Są to drogi wybrane wspólnie z władzami miasta, a starosta Tadeusz Chrzan zapewnia, że plany zostaną zrealizowane. Możliwe, że dojdą kolejne ulice. Wszystko zależy, jak powiat dogada się z miastem. - W Jarosławiu mają być przebudowane ul. Bandurskiego, Zielińskiego, Dolnoleżajska, Brodowicze, Żwirowa, Łazy Kostkowskie i Pogodna. Przy ul.  Pasieka, Zwierzyniecka, Długosza, Dobrzańskiego i Wilsona planowane są chodniki.

 W reszcie powiatu

- W przypadku pozostałych miejscowości powiatu, duża część zaplanowanych pieniędzy trafi na budowę chodników. Według zatwierdzonych planów powstaną one lub zostaną przebudowane w: Czudowicach, Rudołowicach, Bystrowicach, Woli Węgierskiej, Węgierce, Wiązownicy (ul. św. Jana), Zapałowie, Boratynie, Chłopicach, Dobkowicach, Łowcach, Zamiechowie, Miękiszu Nowym, Miękiszu Starym, Bobrówce, Laszkach, Wietlinie III, Makowisku, Surochowie, Sobiecinie, Wólce Pełkińskiej, Tuczempach, Tuligłowach, Rokietnicy, Pruchniku, Rozborzu Długimi, Radymnie (ul. 3 Maja) oraz zostanie opracowany projekt chodnika w Kostkowie. W sumie inwestycje są planowane w 28. miejscowościach – wylicza Konrad Sawiński z biura promocji powiatu jarosławskiego.

   Do przebudowy zakwalifikowano odcinki dróg powiatowych w Laszkach, Wietlinie III, Wetlinie, Woli Buchowskiej, Rokietnicy, ulica Złota Góra w Radymnie oraz Kramarzówce, a także części dróg Bystrowice – Hawłowice – Pruchnik, Sośnica – Święte oraz Święte – Złota Góra. Zostanie również przygotowana dokumentacja na remont drogi Zadąbrowie – Sośnica. Te inwestycje ustalane są z samorządami gminnymi i współfinansowane po połowie z powiatem. Jeśli ze strony gmin pojawią się kolejne propozycje starostwo jest gotowe swoją część dołożyć.

 

Z dotacjami

W tym roku zostanie także przebudowana droga Kidałowice – Rokietnica. Koszt przebudowy wyniesie około 4,5 mln. Połowę tej kwoty pokryje rządowy program rozwoju lokalnej infrastruktury drogowej. Będzie też nowy most w Michałówce za 7 mln zł. Jego koszt pokryją po połowie powiat i budżet państwa. Zakończy się również przebudowa ul. Pawłosiowskiej i drogi przez Pawłosiów do wjazdu na autostradę współfinansowana z unijnego budżetu.

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum