Posypały się mandaty za prędkość

Autor: 09.03.2018 Nr: 10/2018
Niestety, nadmierna prędkość przy niekorzystnych warunkach na drodze, wciąż jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.
Niestety, nadmierna prędkość przy niekorzystnych warunkach na drodze, wciąż jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Policjanci przeworskiej drogówki przeprowadzili 25 lutego w godz. 6.00-22.00 działania pod kryptonimem „Kaskadowy pomiar prędkości”. Podczas nich odnotowali aż 24 przypadki kierowców, którzy nie zastosowali się do przepisów ruchu drogowego – przekroczyli dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość. Co więcej, uczynili to mimo trudnych warunków panujących na drodze.

Widząc pierwszy radiowóz kierowca zwalnia, a chwilę później przyspiesza, myśląc, że policja nie będzie mierzyła prędkości w kilku miejscach, na tej samej drodze. Tymczasem jest inaczej.

Policjanci wyposażeni w ręczne mierniki prędkości, rozstawieni na krótkim odcinku drogi są zaskoczeniem dla kierowców – mówi mł. asp. Renata Jaremko, rzecznik prasowy z KPP w Przeworsku. – Gdy kierujący widzi na drodze patrol ruchu drogowego nie spodziewa się, że za kilkanaście czy kilkadziesiąt metrów może spotkać kolejny. Zdarza się bardzo często, że kierowca zwalnia tylko na widok radiowozu, a po minięciu go, zaczyna zwiększać prędkość. Właśnie takie działania zwiększają szanse na wyeliminowanie groźnych zachowań na drodze.

   Niebezpiecznych kierowców ujawnił zarówno ten pierwszy, jak i kolejny napotkany patrol. I tu warto podkreślić, że podczas takiej akcji, kierowca może otrzymać mandat od każdego z patroli, jeśli tylko ujawni on wykroczenie. Nie warto zatem w emocjach, po „zapunktowaniu”, znów pędzić na złamanie karku, bowiem w akcji może brać udział dwa, trzy, bądź więcej patroli.

Ośmiu mundurowych sprawdzało nie tylko prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, ale także kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty. Skontrolowano łącznie 48 pojazdów, ujawniając 24 przypadki przekroczenia przez kierujących dozwolonej prędkości – dodaje R. Jaremko.

   Działania tego typu mają na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum