Sąd bada, czy nauczyciel molestował uczennicę

Autor: erka 09.03.2018 Nr: 10/2018

Do Sądu Rejonowego w Jarosławiu trafił akt oskarżenia zarzucający nauczycielowi jednej ze szkół podstawowych w powiecie jarosławskim molestowanie seksualne uczennicy. Pierwsze posiedzenie sądu planowano na 11 lutego, jednak zostało przełożone. Sprawa ma pojawić się na wokandzie 8 maja.

Ze względu na charakter sprawy i dobro niepełnoletniej postępowanie jest prowadzone w trybie niejawnym. Tym bardziej, że sprawa rozegrała się w małej społeczności. Prowadząca śledztwo Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu również nie podaje żadnych informacji. Uzyskaliśmy tylko potwierdzenie, że sprawa była prowadzona w ubiegłym roku i zakończona w październiku. Zebrane materiały pozwoliły na postawienie zarzutów z artykułu 199 kodeksu karnego. Dotyczą one doprowadzenia do czynności seksualnych osoby małoletniej przez sprawcę, który wykorzystał swoje stanowisko.

   Podejrzanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.  Odpowiada on z wolnej stopy, jednak do czasu zakończenia postępowania został zawieszony w obowiązkach nauczyciela.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum